Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Starlink є, а укриття немає: як виглядають школи Червонограда у час, коли йде війна
24 Січня, 12:58
logo-black

Starlink є, а укриття немає: як виглядають школи Червонограда у час, коли йде війна

Днями місцевий активіст із Червонограда, Олександр Клімов, опублікував світлини укриття в одній із місцевих шкіл – школи №9, на вул. Шептицького, 17. Із фотографій видно, що умови в сховищі жахливі і точно не дозволяють перебувати там дітям.

Ось як виглядає укриття у цій школі:

143
141
128

Депутат Червоноградської міської ради Михайло Лапець розповів Львівській мануфактурі новин, що є дві причини такого стану укриття в школі.

«Тут є дві причини: вкінці 2022 року сталась аварія в тепломережі і затопило підвал. Це все виправили, було тепло, воно висохло і можна сказати, вже було готове для дітей. Але потім випав сніг, який розтанув, ну і відповідно, оскільки там немає водовідливів та відмостків, вся вода пішла під фундамент і в укриття».

За словами Михайла Лапця, трохи врятувати ситуацію з укриттям могли б відмостки. На це ще у липні минулого року у відділі освіти Червоноградської міської ради виділили кошти. Але ремонтні роботи так і не розпочали. Нещодавно Михайло звертався у відділ освіти, а йому відповіли, що не в змозі нічого зробити, адже там затоплена підлога та порадили «почекати, поки воно висохне само».

Натомість, мама школярів, які навчаються у цій школі, розповідає, що така жахлива ситуація з укриттям була ще у жовтні.

«В жовтні після канікул пішли дощі і моя дитина спустилась в укриття, а піднялась з нього по коліна в болоті. Після того мій син та багато інших дітей не ходили в укриття, вчителька писала, що оголошена тривога і батьки їй писали, чия дитина має піти додому або, що вони її забирають. Решта дітей змушені були бути в тому укритті», – розповідає мама школяра.

Крім затопленої підлоги в сховищі є й інша загроза – труба центрального опалення з гарячою водою, яка й спричинила аварію наприкінці року. На щастя, тоді ніхто із дітей не постраждав.

127-2

Наразі навчання для дітей 5-9 класів відбувається дистанційно. Однак, зважаючи на постійні відключення світла вчитись майже не можливо. Про це каже й мама школярів.

Натомість, учні початкових класів під час повітряної тривоги змушені йти в укриття сусідньої школи №8.

За словами мами школярів, жахлива ситуація з укриттям не лише у школі №9, але й в інших навчальних закладах Червонограда. Так, наприклад, деякі навчальні заклади в місті зовсім не мають укритті, тому під час повітряної тривоги вчителі водять дітей в сховища сусідніх будинків.

У коментарі LMN директорка школи №9, Любові Денисюк запевнила, що неодноразово зверталась до відділу освіти міста та депутатів для вирішення проблеми.

zobrazhennia_viber_2023-01-23_17-12-28-526
zobrazhennia_viber_2023-01-23_17-12-30-015
zobrazhennia_viber_2023-01-23_17-12-30-578

На жаль, начальник відділу освіти Червоноградської міської ради Ігор Гомонко коментувати цю ситуацію LMN відмовився.

Водночас, як стало відомо, у січні цього року у Червоноградській міські раді повідомили про те, що вони закупили 14 супутникових систем Starlink для навчальних закладів. Вартість одного комплекту становить 52 000 гривень.

Якщо проаналізувати ринкову ціну закупівель на Starlink, то воно виявилась нижчою, ніж сума, за якою придбали у Червоноградській міській раді.  Про це пише Олександр Клімов. Так, наприклад, Кремінський міський центр комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю «Добро» 23 грудня 2022 закупив 2 шт. за ціною 40 000 грн за одиницю, а не 52 тис. грн.

144

Крім того, генератори, які придбали у міській раді, також були за завищеними майже двічі цінами.

144-kopiia-2
image-kopiia-144

Отже, учні старших шкіл Червонограда стали заручниками ситуації, коли дорослі уповноважені особи не здатні забезпечити їм безпечних умов для навчання попри те, що кошти на це є.

Ірина Марчук

Схожі новини