Старосамбірщина стала лідером конкурсу проектів місцевого розвитку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Старосамбірщина стала лідером конкурсу проектів місцевого розвитку
06 Квітня, 09:16

Старосамбірщина стала лідером конкурсу проектів місцевого розвитку

Вчора конкурсна рада з питань реалізації Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області затвердила 1102 потенційних переможців конкурсу.

«Було затверджено 1102 потенційних переможці конкурсу проектів місцевого розвитку. Це рекорд.  Дуже добре попрацювали громади, дякуємо спонсорам, які долучилися. Тепер до 26 квітня ініціатори мають подати підтверджуючі документи про співфінансування», – каже заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

Загальна сума з обласного бюджету на реалізацію 1102 проектів – 134,602 млн грн. Загальна ж їх вартість – 290,351 млн грн, а небюджетний внесок – 66,6 млн грн.

Лідери-пріоритети

Найбільше коштів буде спрямовано на пріоритет «Школи»: з 612 зареєстрованих проектів – підтримано 321; на пріоритет «Інші пріоритети»: з 459 – потенційними переможцями стали 284 проекти; на пріоритет «Культура»: з 385 – потенційними переможцями стали 147 проектів.

Важливо, що відсоток згаданих переможців до загальної кількості поданих проектів складає від 38,2% до 61,9% в межах пріоритету залежно від якості проектів і відсотку небюджетного внеску в кожному з них.

Результати оцінювання проектів місцевого розвитку (рейтинги) в розрізі окремих пріоритетів:

– Пріоритет «Школи» – ТУТ.

– Пріоритет «Інші пріоритети» – ТУТ.

– Пріоритет «Культура» – ТУТ.

– Пріоритет «Заклади дошкільної освіти» – ТУТ.

– Пріоритет «Вуличне освітлення» – ТУТ.

– Пріоритет «Охорона здоров’я» – ТУТ.

– Пріоритет «Обласні заклади» – ТУТ.

Цьогоріч, як і в попередні роки, пріоритет «Школи» утримує пальму першості, а от «Культура» у порівнянні з минулим роком втратила одну позицію і поступилася «Іншим пріоритетам».

Цьогоріч «Обласні заклади» вперше беруть участь у Конкурсі. Втім не всі обласні установи скористалися цією можливістю. Лідером є Обласна клінічна психіатрична лікарня. Вона подала 12 проектів, з яких перемогли 6.

Потенційні переможці. Райони
Лідером цьогорічного конкурсу став Старосамбірський район: із 79 поданих проектів потенційними переможцями стали 64 (81%).

Далі в рейтингу за лідером ідуть – Самбірський: із 32 поданих проектів потенційними переможцями стали 24 (75%), Миколаївський: із 61 поданих проектів потенційними переможцями стали 43  (70,5%), Городоцький: із 51 поданих проектів потенційними переможцями стали 35 (68,6%), Кам’янка-Бузький: із 55 поданих проектів потенційними переможцями стали 37 (67,3%) райони.

 

 

 

 

“Потішила Нижанковицька ОТГ із стовідсотковим результатом: 7 із 7. Гарний результат і в Новоміської громади 6 із 7. Перший крок до чергового покращення інфраструктури та благоустрою населених пунктів нашого району зроблено. Попереду затвердження передбаченого співфінансування на сесіях місцевих рад та втілення проектів у життя”, –  кажуть в Старостамбірській райраді.

Найбільше потенційних переможців має Жовківський район – 73, однак, подавши 130 проектів, має невисокий процент – 56,2%. Ці території також мають високі показники відсотків небюджетного внеску.

Усього з адмінтеродиниць, що входять до складу районів (міста районного значення, села і селища, без ОТГ), було подано 1290 проекти, з яких перемогли 653.

Потенційні переможці. Міста обласного значення
У розрізі міст обласного значення першість отримав Борислав, який подав 34 проекти, з яких перемогли – 25 (73,53%). Далі йдуть – Червоноград (32 з 44), Дрогобич (52 з 80), Львів з приміськими територіями (73 зі 162). А серед аутсайдерів, на жаль, як і минулого року, Стрий (0 з 3).

Загалом же містами обласного значення подано 376 проекти, а потенційних переможців визначено – 199.

Потенційні переможці. ОТГ
П’ять ОТГ продемонстрували стопроцентний результат: Бабинська (2 з 2), Вільшаницька (3 з 3), Воле-Баранецька (5 з 5), Дублянська (9 з 9), Заболотцівська (2 з 2), Нижанковицька (7 з 7).
Варто відзначити гарну роботу Мостиської ОТГ (17 з 18), Судововишнянської ОТГ (13 з 14), Грабовецької (12 з 13).
На противагу цьому – Новострілищанська (0 з 2) і Славська ОТГ (0 з 12) не здобули жодної перемоги.

Загалом ОТГ подали 464 проекти, з яких 250 стали переможцями.

Хто подав більше проектів?

Варто зауважити, що з 1102 потенційних переможців, органи влади підготували 403 проекти, а громадські організації, ініціативні групи, ОСББ, благодійні фонди – 699 проектів. Вкотре громадськість виявилася активнішою.

Що чекає потенційних переможців?

Далі – потенційні переможці до 17:00 год. 26 квітня 2019 року мають подати рішення органів місцевого самоврядування про забезпечення бюджетного співфінасування до Львівської облради на електронну адресу: [email protected].

Ті заявники, котрі не подадуть необхідну документацію про бюджетне співфінансування, автоматично вибувають з переліку потенційних переможців, звільняючи місце наступному проекту за рейтингом у цьому ж пріоритеті Програми.
Після того, як всі надішлють вищезгадані рішення, відбудеться засідання Конкурсної ради, де і затвердять перелік переможців.

Нагадаємо, що в Програмі проектів місцевого розвитку існує механізм так званих соціально важливих проектів. Так, кожен член Конкурсної ради має право внести пропозицію по 1 проекту на одну адмінтеродиницю, загалом 29 проектів. Їх планується долучити до вже визначених 1102 проектів потенційних переможців. Кошти на ці соцважливі ініціативи передбачать на найближчому засіданні сесії облради. У результаті – матимемо 1131 проект місцевого розвитку у Львівській області на 2019 рік.

Із презентаційними матеріалами можна ознайомитися – ТУТ.

 

Відео