«Старовинні ікони по вулиці валяються»: на Сокальщині незаконно розібрали 170-річну церкву | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Старовинні ікони по вулиці валяються»:  на Сокальщині незаконно розібрали 170-річну церкву
17 Липня, 14:01
logo-black

«Старовинні ікони по вулиці валяються»: на Сокальщині незаконно розібрали 170-річну церкву

Віра Потічна

Мешканці села Шпиколос Сокальського району обурюються, бо їх храм Пресвятої Трійці, збудований в 1850 році, взялися самовільно ремонтувати. Із церкви винесли старовинні ікони, зняли куполи. Люди із скаргою звернулися у прокуратуру Львівської області, до обласних чиновників та до Митрополита Львівського та Сокальського Димитрія.

«Довгий час наш храм належав Московському патріархату. Нещодавно він став Українською православною церквою. До березня у Шпиколосах правив отець Володимир. Тоді з отцем Юрієм помінялися парафіями. Новий священник перед Великоднем заявив, що у церкві треба робити ремонт, куполи розбирати. Ми не розуміли, для чого: церква у гарному стані, навколо виноградом обвита. Але 25 квітня побачили, що майстри поставили риштовку, розбирають купол. З парафіянами ніхто цього не обговорив, але почали збирати кошти на ремонт – по 100 гривень з кожного мешканця села», – розповідає LMN Валентина Мельник зі Шпиколос.

Жінка зазначає, що на ремонт храму не було спеціальних дозволів.

«Усередині церкви іконостас розібрали, підлогу зірвали. Ми звернулися до Митрополита Димитрія. Він був шокований, коли почув, що відбувається. Казав, що мав дати спеціальне благословення, аби купол розібрати. Ніхто до нього не звертався. Церкві – 170 років, вони би ще зо 300 років простояла, – додає Валентина Мельник. – З управління архітектури прийшла заборона на ремонт церкви, поки дозволів не буде. Але ремонтні роботи далі ведуться. Дощ ллє, на дах церкви натягнули плівку з дірками, усередині вода стоїть. Старовинні ікони на вулиці валяються. Коштів на ремонт немає. Священник надіється, що один інвестор зі села проспонсорує, але він категорично проти того, що відбувається. До сільського голови звертаємося, а він відповідає: «Повалять, то й будуть ставити».

У департаменті архітектури та розвитку містобудування ЛОДА зазначили, що церква Пресвятої Трійці внесена до переліку об’єктів культурної спадщини., тому без письмового дозволу відповідних органів там не можна проводити ремонтні роботи. ЛОДА таких дозволів не надавала. Чиновники наполягають, аби роботи у храмі припинили.

Фото: мешканців Шпиколос

Відео