Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Стартував “сезон тиші”: під забороною і рубки лісу
02 Квітня, 11:47
logo-black

Стартував “сезон тиші”: під забороною і рубки лісу

Марія Оринчак

Учора в Україні стартував “сезон тиші”. З 1 квітня до 15 червня діятиме ряд обмежень, адже саме на цей час припадає період масового розмноження диких тварин.

Це, зокрема, заборона на вилов риби, стрільбу, проведення вибухових робіт, феєрверків, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Серед іншого діятимуть також заборони на суцільні і санітарні вирубки у лісі та заповідниках.

Відтак, у лісових масивах в цей час заборонено будь-які заходи, котрі можуть стати джерелом підвищеного шуму і неспокою.

«Законодавець вказав це чітко і зрозуміло. Неодноразово повторюють це і екологи. І тільки лісники продовжують вважати, що їм дозволено порушувати закон. Хочу ще раз наголосити, що шуміти в цей час у лісі категорично заборонено. Якщо лісникам вдасться проводити рубки без бензопил, тракторів, лісовозів, то активісти, впринципі, не проти.

На жаль, норми закону не є тим, чим лісники та керівники лісгоспів керуються у своїй роботі.  Вже кілька років Галсільліс працює без лісовпорядних документів. Під відеозапис, з трибуни своєї власниці – облради, керівник цього підприємства заявляє, що порушуватиме мораторій про використання гусеничної техніки, бо в нього немає гелікоптера, щоб витягувати деревину з важкодоступних місць. Фактично, “сезон тиші” буде порушуватись скрізь, оскільки немає органу який би забезпечив виконання цього закону», – каже громадський активіст Василь Курій.

Нагадаємо, вперше “сезон тиші” оголосили у квітні 2016 року. Відповідний законопроект розробили народний депутат України Микола Томенко, Київський еколого-культурний центр та  Громада рибалок України.

«Звичайно, що у “сезон тиші”, коли ми очікуємо на  потомство тварин заборонені всі роботи, і, зокрема, полювання. Тому кожного року закликаємо усіх відпочивальників менше вчиняти дій, щоб негативно впливали на живих істот. У цей період заборонені абсолютно всі рубки. Неодноразово минулими роками Держекоінспекції вдавалось зловити порушників цього закону, але йдеться саме про браконьєрів, а комунальними підприємствами “сезон тиші” завжди неухильно дотримується», – зазначив LMN Руслан Гречаник,  директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації

Фото: ілюстративне

Схожі новини