«Страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть нашу землю – це маячня»: Зеленський | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть нашу землю – це маячня»: Зеленський
19 Вересня, 21:31

«Страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть нашу землю – це маячня»: Зеленський

Президент Володимир Зеленський закликав не вірити у страшилки щодо запровадження ринку землі.

Про це він розповів на конференції щодо реформи управління земельними відносинами.

«Питання ринку землі дуже чутливе, тому потребує широкого і публічного обговорення… Перше і основне – Земля належить українцям. У моделі, яку ми пропонуємо з урядом, купувати чи продавати землю зможуть тільки українські громадяни або ж українські компанії. Страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть нашу землю вагонами, – це маячня.

 

Земля – це власність громадян, але у них нарешті повинне з’явитися не гібридне, а повноцінне право власності на свою рідну землю. Повноцінне – це право володіти, користуватися та право розпоряджатися своєю землею інакше у нас починається совок, Радянський союз. Від мораторію виграють лише місцеві князьки. Влада з 2001 року обіцяла врегулювати питання з ринком землі, але замість цього з’явився процвітаючий тіньовий ринок. За цей час з 7 млн українців 1 млн громадян померли, так і не отримавши шанс стати господарями землі. Серед країн, де немає ринку землі: це Північна Корея, Таджикистан, Венесуела, Куба, Конго, Україна», – розповів Зеленський.

Уряд планує запустити ринок землі з 1 жовтня 2020 року.

Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Купити землю зможе український громадянин чи компанія, власник якої знаходиться в українській юрисдикції. Землю зможуть купувати і ті українські компанії, бенфіціарами яких будуть іноземці. Ми гарантуватимемо право тим, хто зараз орендує земельну ділянку, купити в першу чергу. Тому за цей рік ми точно маємо зробити 2 речі: надати можливість купувати землю, надати фінансовий ресурс середнім і малим господарствам, щоб вони могли це реалізувати», – заявив Гончарук.

 

Фото: AgroDay

Відео