Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Стрийського комунальника поліція затримувала зі стрільбою: Василя Васьковича взяли на «відкаті»
01 Лютого, 11:46
logo-black

Стрийського комунальника поліція затримувала зі стрільбою: Василя Васьковича взяли на «відкаті»

Юлія Швидко 

Вчора у Києві біля Міжнародного виставкового центру правоохоронці затримали керівника комунального підприємства Стрийської міської ради Василя Васьковича та директора товариства, який надав комунальнику 680 тис грн «відкату».

“Працівники поліції були вимушені застосувати зброю, бо затримані намагалися втекти з місця злочину”, – повідомила прес-секретар департаменту захисту економіки Нацполіції Наталя Калиновська.

Правоохоронці встановили, що керівник КП разом з директором товариств організували злочинну схему по розкраданню бюджетних коштів. Затримані завищували вартість комунальної техніки під час закупівель. Щоб одержати кошти за техніку в повному обсязі, керівник товариств повинен був дати комунальнику хабар.

«Це затримання для стриян – велике свято. Офіційно Васькович не був керівником комунального підприємства при міськраді, але він ним керував. У нашому місті пластикові горщики для квітів закуплялися по 3 тисячі гривень. У нас не сортується сміття, бо Васьковичу вигідно, коли воно звозиться зі Львова та околиць», – розповідає LMN стриянин Михайло Шмігельський.

Стрийські громадські активісти не один раз зверталися у НАБУ, аби перевірило діяльність Васьковича.

«Нещодавно нам довелося блокувати громадське слухання, на якому говорили про підняття тарифів на сміття. Усемеро мало подорожчати миття сміттєвої машини. Та вони все ж таки таємно тарифи підняли, люди отримали платіжки зі завищеними цінами, – каже LMN громадський активіст у Стрию Юрій Левицький. – Також гарні «відкати» він отримував від асфальтного заводу, який займається покриттям вулиць міста. Ним зацікавилось НАБУ, оштрафувало. Але завод далі процвітає. Також ми блокували вивіз львівського сміття на наші сміттєзвалища. Тоді Олег Синютка (голова ЛОДА – LMN) виділив нам 4 мільйони 600 тисяч гривень на реконструкцію вулиць та впорядкування територій сміттєзвалищ. Ці гроші зникли. Васькович відзвітувався, що за них поставив огорожу на місцевому цвинтарі. Гроші «качав», звідки міг – створив липові підприємства «Комунальник-1», «Комунальник-2», «Соломія». Останнє належить його доньці».

Василь Васькович прописаний у селищі Дашава на Стрийщині.

«Він страшенно любить автомобілі. Торік придбав ювілейну версію Toyota Camry. У його автопарку – 18 одиниць техніки: МАНи, ДАФи. У комунальній власності тримає міську баню. За бюджетні гроші зрізає дерева, утилізовує, а тоді знову ж за гроші міста закуповує їх для бані на паливо, – додає Левицький. – Не думаю, що він понесе серйозне покарання. У нас з хабарниками – спортивна рибалка: ловлять їх і відпускають. Але це буде своєрідним дзвіночком для міських чиновників. Може зрозуміють: досить. Бо ж міський голова Стрия – кум Васьковича. Уже 24 роки живе за рахунок міста».

 

Фото: стрийських громадських активістів

Схожі новини