Стрияни не готові платити по 32 гривні за кубометр води: на трасі Київ-Чоп – затори (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Стрияни не готові платити по 32 гривні за кубометр води: на трасі Київ-Чоп – затори (ВІДЕО)
11 Листопада, 12:14
logo-black

Стрияни не готові платити по 32 гривні за кубометр води: на трасі Київ-Чоп – затори (ВІДЕО)

Юлія Швидко

Сьогодні зранку мешканці Стрия перекривали трасу Київ-Чоп – так вони протестують проти підвищення тарифів на водопостачання. На акцію зійшлося понад 100 людей – пенсіонери, люди середнього віку та багато молоді.

Стрияни рухалися пішохідним переходом. Годину блокували рух. Поза чергою пропускали транспорт із дітьми та спецтранспорт. Кожних 10 хвилин робили перерву – тоді могли проїхати інші машини.

«За годину, поки блокували рух, утворювався двокілометровий затор, – розповідає LMN стрийський активіст Юрій Левицький. – Розуміємо, що завдаємо клопоту водіям. Але у нас немає іншого виходу. Ми не можемо платити по 32 гривні за кубометр води».

У жовтні виконком Стрийської міськради підвищив тарифи на водопостачання та водовідведення для місцевих мешканців. Люди кажуть, що мали відбутися громадські слухання.

“Але ж місцева влада не звикла слухати людей. У четвер о сьомій ранку скликали виконком, де таємно від людей затвердили тариф. Тепер ми маємо його скасувати! – додає Юрій Левицький. – Від влади до нас прийшли голова ЖКХ, що є четвертим заступником міського голови, керівник Водоканалу та начальник поліції – люди, які не мають впливу на зміну тарифу”.

Опівдні мітингувальники розійшлися. Кажуть, планують звертатися до обласних чиновників. Якщо реакції від влади не буде, налаштовані продовжувати боротьбу за зменшення тарифу.

Також сьогодні біля села Малі Підліски на Жовківщині трасу Київ-Чоп перекрили аграрії. Вони протестують проти законопроєктів про ринок землі.

Фото та Відео: надані Юрієм Левицьким

Відео