Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Студентам-медикам, які поїдуть працювати в села, оплатять інтернатуру
13 Лютого, 19:38

Студентам-медикам, які поїдуть працювати в села, оплатять інтернатуру

Таку систему заохочення для молодих лікарів планує запровадити Департамент охорони здоров’я Львівської адміністрації. Оплачувати навчання в інтернатурі майбутнім медикам будуть зацікавлені об’єднані територіальні громади.

 

«Маємо гостру проблему зі забезпеченням сільських амбулаторій сімейними лікарями. Державного розподілу нема, тож випускники самотужки шукають місце праці. Ми ініціюємо можливість співпраці університетів з ОТГ. Якщо сільська громада готова профінансувати оплату за інтернатуру випускнику-контрактнику, то вони укладають з цим студентом угоду, що після закінчення навчання він відпрацьовує в селі 3-5 років. У нас вже є пропозиції від деяких територіальних громад, тому ми думаємо, що це буде добрий крок, щоб забезпечити сільські амбулаторії лікарями», — зазначила керівниця департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

 

Заохочувати до роботи в селах майбутніх медиків і вчителів будуть ще при вступі до університетів. Цьогоріч першочергово зараховуватимуть до медичних та педагогічних вищих навчальних закладів вступників, які завершивши навчання поїдуть працювати в селах. До загального балу їм додаватимуть певний коефіцієнт, що збільшить шанси вступити у виш.

 

 

Фото: ілюстративне

Схожі новини