Студенти львівських вишів змагаються за кубок із плетіння маскувальних сіток | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Студенти львівських вишів змагаються за кубок із плетіння маскувальних сіток
03 Липня, 17:15

Студенти львівських вишів змагаються за кубок із плетіння маскувальних сіток

Сьогодні у Парку на Валах студенти двох провідних львівських вишів – ЛНУ імені Івана Франка та НУ «Львівська Політехніка» змагаються за Кубок плетіння маскувальних сіток. Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

Координатори акції розповідають, що в такий спосіб хочуть простимулювати серед молоді волонтерський рух, а також допомогти фронту у боротьбі з російськими загарбниками.

«Ми плетемо сітки з 25 лютого і спочатку студентство було рушійною силою нашого плетіння, їх приходило дуже багато. Проте з часом, волонтерів стало  менше. Зараз до плетіння в основному залучені переселенці, або ж люди старшого пенсійного віку. І ми подумали, що закінчилася сесія і потрібно якось знову залучити молодь до плетіння, а так, як ці два виші завжди конкурують між собою, ми вирішили об’єднати їх у змаганні за кубок», — зазначила координатор від Львівського обласного молодіжного центру Богдана Синякевич.

Студентки Євгенія та Марія навчаються в університеті Франка. Плетуть сітки не вперше. Дівчата вірять в українську армію та вважають, що завжди, навіть маленькими кроками, потрібно допомагати своїй країні.

Попри те, що змагання волонтерські, для учасників є правила, штрафи за їх порушення та додаткові бали за швидкість.

Софія, яка також студентка одного з вишів, а сьогодні координатор, розповідає, що плести сітки не складно, проте є низка правил, яких потрібно дотримуватись, адже це майбутня безпека бійців на фронті.

«Під час плетіння потрібно уникати однакових малюнків, тобто постійних зигзагів, або прямих ліній, малюнок має бути повністю хаотичним. Також потрібно уникати стягування тканини, щоб стрічка займала якомога більше простору на сітці. Також для плетіння не підходять яскраві кольори», — зазначила вона.

Перемогу ж отримає команда, яка в загальному заліку отримає найбільшу кількість балів.

Кінцевою метою змагань є сплести 6 великих маскувальних сіток для  92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка, яка зараз боронить Україну на Харківському напрямку.

Відео