Субсидії призначатимуть по-новому: хто втратить право на пільги | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Субсидії призначатимуть по-новому: хто втратить право на пільги
06 Травня, 12:44

Субсидії призначатимуть по-новому: хто втратить право на пільги

Із 1 травня в Україні змінили порядок призначення субсидій. Тепер враховуватимуть доходи від депозитів і цінних паперів. Увагу звертатимуть на разові покупки на понад 50 тис. грн, купівлю валюти, банківських металів та, чи їздила людина за кордон. Не можна буде отримати компенсацію, якщо родина має два помешкання чи автомобілі. Скасували комісії при місцевих органах влади, що призначали субсидії в нестандартних випадках, – пише «Газета по-українськи»

Отримувачі із травня повинні подати нову заяву в управління соцзахисту. Їх ­прийматимуть протягом наступних п’яти місяців поштою чи онлайн. Допомогу всім виплачуватимуть готівкою. Зараз так її отримують 92% пільговиків.

«Для більшості українців нічого не зміниться. Субсидію не призначать, якщо людина має в банку більш як 100 тисяч гривень, купила нову машину чи валюти за один раз на понад 50 тисяч гривень», — каже прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Компенсацію отримують близько 3 млн домогосподарств. Із травня її втратять 2–3%, прогнозують у Міністерстві соцполітики. На 2021 рік на субсидії в держбюджеті передбачено близько 37 млн грн.

«Кількість отримувачів субсидій за останні шість років зменшилася вдвічі. 2015-го їх мали більше половини домогосподарств. Зараз — на рівні 25 відсотків», — говорить фінансовий експерт Олексій Кущ. – Державна політика полягає в тому, щоб поступово зменшувати кількість субсидіантів. Наприклад, торік вирішили, що при розрахунку компенсації за комунальні послуги братимуть до уваги 20 відсотків сукупного доходу домогосподарства замість 15. Це на третину скоротило доступність пільг для українських сімей. Те, що тепер враховуватимуть другий автомобіль, доходи від депозитів, купівлю валюти — це спроба непрямими методами виявити людей, яких можна відсікти від системи допомоги».

Нові правила торкнуться не всіх, у багатьох українців немає депозитів. Вони або не могли відкладати, або не довіряють фінустановам. А щоб не втратити субсидій, люди почнуть забирати гроші з банків, – вважає експерт.

«Долари населення мінятиме на чорному ринку, там нічого не фіксують. Держава обманює сама себе. Наприклад, коли почали поступово підвищувати мінімальну зарплату, багато людей втрачали допомогу. Працівники просили роботодавців виплачувати їм частину заробленого в конверті, щоб не забрали компенсацію. Держава втратила в податках. Так буде і зараз», – додає.

Єдиний цивілізований шлях, вважає експерт — встановлення справедливої ціни на природний газ.

«Тисяча “кубів” палива українського видобутку коштуватиме 3 тисячі гривень для населення та підприємств теплокомуненерго. Відповідно, всі похідні тарифи — на тепло, гарячу воду зменшаться щонайменше вдвічі. А кількість субсидіантів скоротиться до 10 відсотків. Так і має бути в урівноваженій економічній моделі. Потім треба встановлювати п’ятирічний мораторій на збільшення вартості комунальних послуг. Щоб люди почали не тільки сплачувати поточні платіжки, а й поступово повертати борги».

18,3 мільярда гривень житлових субсидій виплатили в першому кварталі 2021 року, повідомляє Міністерство соціальної політики. На пенсії пішло 48,8 млрд грн, соціальні допомоги, компенсації, доплати — 14,9 млрд. Чорнобильці та переселенці отримали по 0,7 млрд грн. На заходи соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю спрямували 0,4 млрд.

 

 

  • 0
  • 2329
Відео