Суд наклав арешт на скандальну земельну ділянку у Брюховичах | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Суд наклав арешт на скандальну земельну ділянку у Брюховичах
13 Березня, 11:24

Суд наклав арешт на скандальну земельну ділянку у Брюховичах

Яворівський районний суд Львівської області наклав арешт на 4,5 га землі під озером у Брюховичах. До цього попри рішення суду, забудовниця Альбіна Савчук перереєструвала право оренди землі з озером. Про це повідомляє zaxid.net.

Мова йде про 4,5 га землі під озером на вул. Курортній, 1,8 га з яких займають саме ставки. У 2015 році Брюховицька селищна рада передала цю ділянку в оренду на 25 років Альбіні Савчук. За землю вона щороку сплачувала 179 тис. грн.

Однак земля була передана в оренду без урахування наявності водних об’єктів. У цьому випадку необхідно було провести торги та затвердити паспорт водного об’єкту. Крім того, договір оренди не узгоджується з рішенням сільської ради, оскільки частина ділянки була виділена під будівництво кафе, хоча 4,5 га були надані лише як рекреаційна зона, і сільська рада не приймала жодного іншого рішення про зміну цільового призначення частини ділянки на житлову або громадську забудову.

У 2021 році Шевченківський районний суд Львова постановив, що сільська рада Брюховичів порушила процедуру оренди та закон про водосховище на цій землі. Орендарі встановили паркан навколо озера та обмежили доступ мешканців. Суд визнав недійсним рішення Брюховицької сільської ради та договір оренди і зобов’язав Альбіну Савчук повернути земельну ділянку у комунальну власність.

 

Незабаром після цього Верховний Суд вирішив переглянути справу, а 28 вересня Львівський апеляційний суд підтвердив рішення першої інстанції. Нещодавно з’ясувалося, що 5 лютого 2024 року забудовник перереєстрував право оренди комунальної ділянки. Однак це право було зареєстровано на підставі договору, який суд визнав недійсним.

8 березня Яворівський районний суд наклав арешт на ділянку та заборонив вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо неї в рамках кримінального провадження, порушеного Львівською міською радою. Згідно з ухвалою, 29 лютого прокуратура розпочала кримінальне провадження після повідомлень у ЗМІ про перереєстрацію договору оренди землі.

Варто додати, що наразі територія забудована готелями і огороджена як будівельний майданчик. Забудовником прибережної зони є Альбіна Савчук, і, за даними Львівської міської ради, готель був побудований без необхідних дозволів. Альбіна Савчук та її родина відомі кількома будівельними скандалами у Брховичах. Крім цього, вона подарувала синові львівського військкома Андрія Дубового будинок в Брюховичах, ринкова вартість якого понад 100 тис. доларів.

Відео