Суд відсторонив від посад чиновників з Червонограда, які вимагали хабарі у підприємців | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Суд відсторонив від посад чиновників з Червонограда, які вимагали хабарі у підприємців
20 Липня, 14:00

Суд відсторонив від посад чиновників з Червонограда, які вимагали хабарі у підприємців

Галицький районний суд Львова на два місяці відсторонив від посади заступника мера Червонограда 64-річного Миколу Мисака, а також 50-річного директора КП «Комунальник» Володимира Рибака, яких нещодавно затримали на хабарі. Про це повідомляє zaxid.net.

В ухвалах суду йдеться, що чоловікам обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою впродовж 60 днів або ж внесення застави у розмірі 214 720 тис. грн за кожного. До слова, Володимир Рибак просив суд зменшити розмір застави.

За інформацією слідства, 28 лютого цього року КП «Комунальник» та приватний підприємець уклали договір на постачання 620 тонн піску загальною вартістю 303 800 грн. За інформацією Prozorro, мова йде про підприємця Володимира Рубаху.

«Слідчі встановили, що директор КП “Комунальник”, зловживаючи службовим становищем, усвідомлюючи, що умовами договору не передбачено жодних положень щодо кольору піску, сказав підприємцеві про необхідність постачання в КП “Комунальник” виключно піску жовтого кольору. Інакше не буде оплати за поставлений пісок. Підрядник розумів, що не зможе виконати умови договору та отримати оплату. У березні 2023 року він звернувся до заступника голови Червоноградської міської ради, з яким був знайомий раніше і перебував у дружніх стосунках, та повідомив про ситуацію і розмову з директором КП “Комунальник”», – йдеться в ухвалі суду.

Заступник мера Червонограда запевнив Володимира Рубаху, що поговорить з директором «Комунальника». Проте, за інформацією суду, саме Микола Мисак залучив чиновника до злочинної схеми. У квітні заступник мера сказав підприємцеві, що той може постачати в КП «Комунальник» пісок будь-якого кольору, який має. Проте після цього, як зазначає суд, натякнув на «відкат» – 7 % від загальної суми поставленого піску.

Підрядник мав сплатити 42 тисяч гривень «відкату». Володимир Рубаха розумів, що за таких умов не зможе виконати договір й у травні повідомив правоохоронцям про вимагання у нього хабарів.

«Встановлено, що 13 липня 2023 року, приблизно о 12:00, підприємець прибув на раніше обумовлену зустріч із заступником до скверу поблизу Червоноградської міської ради. Заступник мера одержав попередньо ідентифіковані грошові кошти в сумі 15 тис. грн. Після цього, 13 липня 2023 року, приблизно о 12:20, підприємець прибув на раніше обумовлену зустріч із директором КП “Комунальник”», – повідомляють в ухвалі суду.

Ухвали можна оскаржити в суді апеляційної інстанції.

Нагадаємо, 13 липня Миколу Мисака та Володимира Рибака затримали правоохоронці з Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції. За отримання хабаря чиновникам загрожує до десяти років позбавлення волі.

Відомо, що заступник міського голови та директор комунального підприємства Червонограда налагодили схему отримання “відкатів”. Вони вимагали гроші у підприємців за отримання коштів з місцевого бюджету.

Сьогодні, 20 липня, на черговій сесії Червоноградської міської ради мали винести питання про звільнення Миколи Мисака з посади заступника міського голови Червонограда.

Відео