Суд виніс вирок голові ГО із Самбірщини, який допоміг втекти за кордон 24 ухилянтам | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Суд виніс вирок голові ГО із Самбірщини, який допоміг втекти за кордон 24 ухилянтам
30 Червня, 11:30

Суд виніс вирок голові ГО із Самбірщини, який допоміг втекти за кордон 24 ухилянтам

Самбірський міськрайонний суд Львівської області виніс вирок колишньому депутату Рудківської міськради 28-річному Михайлу Міхняку. Він реєстрував військовозобов’язаних чоловіків під виглядом волонтерів та вивозив їх за кордон. Суд призначив йому 5 років позбавлення волі, однак замінив цей вирок на три роки іспитового терміну. Про це пише Zaxid.net.

У матеріалах справи йдеться, що торік у березні Михайло Міхняк створив громадську організацію «Корпус сприяння армії». У травні він налагодив схему перевезення військовозобов’язаних чоловіків за кордон під виглядом волонтерів його ГО.

«У документах, які він подавав до Львівської ОВА, за якими чоловіків потім вносили до системи «Шлях», він вказував перелік нібито волонтерів, які їдуть за кордон по гуманітарну допомогу. За легендою, ці чоловіки мали привезти в Україну ліки з Португалії, автомобілі з Польщі для військових та різну іншу гуманітарну допомогу. Втім після виїзду ці чоловіки в Україну так і не повернулись. Загалом поліція встановила щонайменше 24 факти перевезення ухилянтів»,  – йдеться у повідомленні.

Крім того, правоохоронці встановили, що минулого року у грудні до Михайла Міхняка звернувся мешканець села Сприня із проханням допомогти виїхати за кордон. Голова ГО погодився, зазначивши, що за цю послугу необхідно заплатити тисячу доларів США. Він пообіцяв внести його у список волонтерів своїє ГО. 21 грудня за фактом вимагання хабаря чоловік заявив на Михайла Міхняка в поліцію.

29 березня слідчі повідомили Михайлу Міхняку про підозру. За інформацією ЗМІ, спершу суд призначив йому 107,4 тис. грн застави. Однак пізніше ці гроші перерахували на ЗСУ, а Михайла Міхняка відпустили під особисте зобов’язання.

Водночас Михайло Міхняк у суді свою провину визнав та підтвердив обставини виїзду ухилянтів за кожним зафіксованим випадком. Він заявляв, що чоловіки, яким він допоміг виїхати, згодом нібито переправляли з Європи автомобілі для ЗСУ.

27 червня суддя Самбірського міськрайонного суду Ганна Карнасевич визнала Михайла Міхняка винним у перевезенні ухилянтів, підкупі службових осіб та хабарництві й призначила 5 років позбавлення волі з позбавленням права керувати ГО на 3 роки, а також 51 тисячу гривень штрафу.

Однак суд звільнив Михайла Міхняка від відбування покарання, замінивши увʼязнення на 3 роки іспитового терміну.

Відео