Суд заборонив годувати бійців української армії за стандартами НАТО | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Суд заборонив годувати бійців української армії за стандартами НАТО
31 Липня, 15:35

Суд заборонив годувати бійців української армії за стандартами НАТО

Окружний адміністративний суд Києва визнав недійсним наказ Міністерства оборони про проведення реформи харчування в Збройних силах України, повідомляє пресова служба відомства, передає Український Інтерес.

За новими стандартами годували бійців десантно-штурмових військ, мотопіхотні, мотострілецькі і танкові підрозділи. Перехід всіх інших військових частин на нову систему мав завершитися цього року.

У Міністерстві оборони зазначають, що реалізація ухвали суду ставить під загрозу розвиток системи харчування військовослужбовців Збройних Сил України, яка була розроблена відповідно до стандартів НАТО та передових країн світу.

Як наголосили у Міноборони, зупинення дії наказу тягне за собою низку наслідків, зокрема, – стагнацію розвитку якості та рівня харчування особового складу, подальші можливості корупційних проявів в системі харчування ЗС України, повернення до застарілих та неефективних підходів продовольчого забезпечення. Скасування нових стандартів негативно вплине на систему забезпечення збройних сил в цілому, а також на мотивацію українських військових, зокрема тих, які виконують бойові завдання в районі проведення ООС.

Нагадаємо, що у процесі реформування харчування за стандартами НАТО їдальні для військовослужбовців були повністю відремонтовані, там встановили нове обладнання для приготування їжі, зберігання та підготовки продуктів, закупили нові меблі і посуд.

Однією з головних інновацій було розширення переліку продуктів та страв і підвищення добової кількості калорій – від 3 500 до 6 000. Якщо раніше раціон військових складав 36 найменувань продуктів, то зараз – більше 400. Триразове харчування на одного бійця коштує наразі 84 гривні.

 

Відео