Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Суд заборонив партію Мураєва “НАШІ”
14 Червня, 11:39

Суд заборонив партію Мураєва “НАШІ”

Сьогодні, 14 червня, восьмий апеляційний суд Львова заборонив партію “Наші” екснардепа Євгенія Мураєва, яку Мін’юст вважає проросійською. Про це повідомив рух «Чесно», посилаючись на представницю Мін’юсту, яка була присутня на засіданні.

За даними активістів, це вже четверта заборонена проросійська партія і нині суд розглядатиме справи щодо ще 4 партій, зокрема справи щодо партій двох держзрадників Володимира Сальдо та Наталії Вітренко.

Згідно з рішенням суду, майно партії “Наші” та всіх її осередків передається державі, однак це рішення може бути оскаржене у Верховному суді.

Аргументи міністерства наразі невідомі, оскільки колегія суддів у складі Матковської, Кузьмича і Улицького не допустила на засідання журналістів через карантинні обмеження і внутрішнє розпорядження суду, хоча ще напередодні, 13 червня, подібні обмеження не завадили публічності розгляду аналогічних справ стосовно партій “Соціалісти” та “Справедливість та розвиток” і активісти висвітлювали перебіг судових засідань.

“Питання проросійських політпартій — вкрай болюче для українського суспільства. Українцям потрібно знати, як забороняють такі партії, що підтримують окупанта. Окрім цього важливо, щоб у суді розглядали не лише справи щодо заборони партій, а й притягали до відповідальності зрадників та колаборантів, щоб вони не могли створити нові партії і балотуватися знову”, – зазначила лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Додамо, Євгеній Мураєв став помітним у політиці з 2006 року. Тоді він вперше став депутатом Харківської обласної ради від партії “Віче” (зараз “Акцент”). Після невдалої спроби потрапити до парламенту у списку блоку “Кучма” в 2007 році Мураєв знову обрався до Харківської облради, але вже від “Партії регіонів” (2010). Від неї ж він вперше пройшов до парламенту у 2012 році (181 округ).

У 2014 році Мураєв знову переміг на 181 окрузі, вже як самовисуванець. У парламенті політик приєднався до фракції “Опозиційний блок”.

У 2017 році Євгеній Мураєв спільно з Вадимом Рабіновичем почав розвивати партію “За життя”. Вони обоє внесені до Реєстру держZрадників рухом “Чесно”.

Схожі новини