Суд зобов’язав Росію виплатити сім’ї переселенців майже п’ять мільйонів гривень моральної компенсації | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Суд зобов’язав Росію виплатити сім’ї переселенців майже п’ять мільйонів гривень моральної компенсації
28 Червня, 15:59

Суд зобов’язав Росію виплатити сім’ї переселенців майже п’ять мільйонів гривень моральної компенсації

Личаківський райсуд Львова задовольнив позов сім’ї переселенців із Луганської області і зобов’язав Російську Федерацію виплатити їм 4,7 млн грн. Ця сума – моральна компенсація за вимушений переїзд через військову агресію. Члени сім’ї Чайка довели у суді, що причиною їхнього переселення у Львів став напад Росії на Україну, передає zaxid.net.

Четверо членів сім’ї Чайка переїхали до Львова ще у серпні 2014 року. До військової агресії вони жили у Станиці Луганській. Сім’я вирішила виїхати, залишивши житло, через погіршення ситуації.

Після переселення сім’я Чайка спершу домоглася у суді офіційного визнання того, що причиною переїзду стала саме військова агресія Росії. Після цього вони подали другий позов, вимагаючи у Росії сплатити моральну компенсацію за це переселення.

«Підставою звернення до суду із позовом є численні порушення Росією основоположних прав і свобод людини. Зокрема, порушений побут та налагоджене повноцінне життя. Збройною агресією Росії проти України та окупацією частини території Луганської області України порушені їх права на життя, повагу до честі та гідності, свободу і особисту недоторканість, повагу до приватного і сімейного життя, свободу думки, совісті і релігії», – йдеться у рішенні Личаківського райсуду.

Моральну шкоду для кожного члена сім’ї оцінили в 35 тис. євро. Окрім цього ще один член сім’ї вимагав компенсації понад 4 тис. євро за втрачену двокімнатну квартиру, яка до того приносила стабільний дохід від здачі в оренду.

Цей позов розглядався без представників Росії, хоча, судячи із судових матеріалів, вони отримували повідомлення про цей процес.

Зазначимо, хоч це прецедентне рішення львівського суду, воно не є першим в країні. У червні 2019 року київський суд задовольнив схожий позов журналістки Ганни Андрієвської, яка змушена була покинути окупований Крим.

Адвокати Ганни Андрієвської при цьому пояснювали, що компенсації для таких позовів виплачуються із арештованого в Україні майна, що належить Російській Федерації.

 

Фото: ілюстративне

Відео