Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Суми в платіжках за газ знизяться до 800 гривень, але з лютого – депутат
15 Січня, 12:37

Суми в платіжках за газ знизяться до 800 гривень, але з лютого – депутат

15 або 18 січня Кабмін прийме постанову про зниження тарифу на газ для населення до 7 грн за куб. Нові тарифи буде затверджено 19 січня, повідомляє народний депутат з фракції “Слуга народу” Юлія Гришина у Telegram, – пише Газета. юа

«Тільки що закінчилася онлайн-зустріч фракції з прем’єр-міністром, т. в. о. міністра енергетики Вітренком Ю. Ю., головою Антимонопольного комітету Піщанською О. С., головою НКРЕКП Тарасюком В. В. по тарифах», – повідомила Гришина.

Уже є проєкт відповідного рішення НКРЕКП про затвердження нових тарифів. З 1 лютого максимальна ціна газу по Україні буде 6,99 грн/куб. Тариф на розподіл – максимум 1,79 грн.

Ціна буде майже однакова по країні, без значних відмінностей.

До слова, з метою пом’якшення коливань на ринку газу, стало відомо, що уряд хоче створити “річний газовий продукт” – фіксовану для споживачів ціну на рік.

За словами, прем’єра Дениса Шмигаля, восени минулого року десятки тисяч українців вже підписали річні контракти на постачання газу за ціною 4,70 грн за кубічний метр. Такий принцип вибору фіксованої ціни на місяць або рік діє у більшості країн Європи.

Шмигаль також зазначив зловживання компаній на ринку газу, у зв’язку з чим уряд і хоче встановити граничну ціну на блакитне паливо “щоб окремі компанії, які мають монопольне становище в областях, не завищували ціну та не здійснювали маніпуляцій із цінами в платіжках”.

За його словами, АМКУ та профільні міністерства вже отримали доручення щодо перевірки факту можливого зловживання на ринку газу.

Фіксована ціна у максимум 6,99 грн за кубометр діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону.

“Можливо, ціна піде різко вниз, тоді ми знімемо це обмеження”, – зазначає очільник уряду.

 

Схожі новини