Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Супрун розповіла, що впливає на вагу
10 Серпня, 14:32

Супрун розповіла, що впливає на вагу

В.о. міністра охорони здоров’ я Уляна Супрун на своїй офіційній сторінці у фейсбуці назвала основні фактори, які впливають на накопичення жиру в тілі. За словами Супрун, вагомим чинником є традиції харчування у сім’ ї.

“Харчова поведінка — це те, чого люди навчаються. Якщо у сім’їі прийнято їсти без огляду на почуття голоду і ситості, дітей змушують їсти, вдома завжди є цукерки, чай з цукром чи перекус бутербродом не вважаються їжею, багато смажать, мало їдять овочів — у дитини формується нездорове уявлення про їжу”, – пише міністерка.

Важливим фактором також є наявність або відсутність здорового сну. Хронічний брак сну призводить і до “нічного дожору”, і до порушення роботи гормональної системи, що контролює ситість та відкладення жирових покладів.

“Крім цього, брак сну збільшує тривожність, і налаштовує багатьох на заїдання стресу, переїдання чи вибір солодощів як основи раціону”.

Гормональне здоров’я теж впливає на вагу.  Зокрема, гормони щитоподібної залози, статеві гормони, соматотропін (гормон росту), кортизол, інсулін, лептин і адипонектин.

Не відкидає Супрун і впливу генетики.

“Є люди, які генетично схильні багато їсти і не повнішати. А є кілька генів, що відповідають за схильність до ожиріння. Утім, більшість випадків ожиріння мають багатофакторне походження: поєднання дії кількох генів та середовища, що сприяє набору ваги, як-от традиції харчування у сім’ї”, – йдеться у дописі.

Негативно впливати можуть також психічні розлади та незбалансованість раціону.

“Можна споживати 1200 ккал на день, але їсти виключно цукерки. Можна їсти на ці ж 1200 ккал моркву і капусту, або виключно варене куряче філе. Можна, але не треба. Мабуть, в усіх трьох випадках вага буде зменшуватися, але такі дієти не є збалансованими”.

Супрун нагадала, що солодкі сніданки – погана ідея, як і часті перекуси, а солодке лате може мати стільки ж калорій, як тарілка зі спагетті з сиром.

  • 0
  • 540
Схожі новини