Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Супрун розповіла, що впливає на запах тіла людини
22 Червня, 21:06

Супрун розповіла, що впливає на запах тіла людини

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбуці розповіла, що впливає на запах тіла людини та як правильно слідкувати за гігієною тіла.

“На запах тіла впливає  не лише висока температура повітря, а ціла низка факторів —  раціон, гормони, генетика, емоційний стан, види бактерій, які живуть на шкірі та косметичні засоби, якими ми користуємося, – каже Супрун.

Є докази, що близнюки навіть мають однаковий запах. Також відомо, що привабливість чи непривабливість нашого запаху для протилежної статі частково пов’язана зі ступенем спорідненості генів MHC. Тобто ми схильні надавати перевагу запахам представників протилежної статі, які з нами менш генетично споріднені. А це — еволюційна передумова для сильнішого та здоровішого потомства.

“Продукти із високим вмістом сірки – цибуля, часник, кольрабі чи навіть броколі – можуть негативно впливати на запах тіла, – каже Супрун. – Алкоголь, велика кількість вуглеводів та спецій також роблять запах поту більш неприємним та інтенсивним.

Високий рівень стресу підвищує потовиділення.

“Щоб уникнути неприємного запаху, користуйтеся дезодорантом чи антиперспірантом, але ніколи не наносіть їх на пошкоджену шкіру. Надавайте перевагу одягу із натуральних тканин, які дозволяють тілу дихати, та не затримують піт. Відмовтеся від продуктів та напоїв, які можуть спричиняти неприємний запах, – радить Супрун. – Різкий запах поту може бути також побічним ефектом препаратів, які ви приймаєте. Уточніть у лікаря, а за потреби проконсультуйтеся з ендокринологом”.

Фото: Мізки

Схожі новини