Супрун розповіла, як відрізнити післяпологову депресію від втоми | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Супрун розповіла, як відрізнити післяпологову депресію від втоми
12 Серпня, 11:17

Супрун розповіла, як відрізнити післяпологову депресію від втоми

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбуці написала, як зрозуміти, що у вас післяпологова депресія та як з нею боротися.

“Післяпологова депресія — це не просто сум і втома після народження дитини. Це — тривала депресія, яка може ставати дедалі тяжчою, і ставити під загрозу догляд за дитиною, собою, сімейні стосунки, здоров’я і навіть життя, – каже Супрун. – Якщо ігнорувати довколопологову депресію, вона може закінчитися суїцидом, вбивством чи психозом. Мушу додати, що жінка не винна, що перебуває в такому стані”.

Якщо принаймні дві симптоми із нижченаведених тривають довше двох тижнів, то швидше за все мова йде про післяпологову депресію:

постійний сум і пригнічений настрій;

не тішать речі, що колись приносили радість. Якщо немає радості від довгоочікуваного часу на серіал, книжку чи перебування на самоті — це дуже тривожний сигнал;

порушення сну;

брак сил та енергії. Брак сну через постійний догляд за дитиною, звісно, позбавляє сил. Але ненормально, коли жінка мало відпочиває і постійно зайнята;

загальмованість чи надмірне збудження. Це нетипово для матерів, тож сповільнена мова чи суцільна метушня — погані знаки;

почуття провини і нікчемності;

суїцидальні думки.

“Для того, щоб запобігти депресії варто проводити скринінг депресивного розладу, під час вагітності не приймати антидепресанти в якості профілактичного заходу та відвідувати освітні програми для майбутніх матерів”, – радить Супрун.

Щоб побороти депресію потрібна психотерапія та медикаментозне лікування інгібіторами зворотного захоплення серотоніну. Препарати можуть потрапляти в грудне молоко, але є перелік антидепресантів, що вважаються безпечними для немовлят. Тим не менше, слід пильнувати, чи немає в дитини надмірної сонливості чи порушення харчування. Краще починати медикаментозну терапію депресії в породіль з пів дози, і поступово збільшувати кількість препарату.

Фото: ілюстрація

Відео