Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Супрун виступила проти закону про кастрацію педофілів
12 Липня, 21:52

Супрун виступила проти закону про кастрацію педофілів

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун каже, що ухвалений Верховною Радою закон про протидію сексуальному насильству над дітьми порушує права людей.

Про це Супрун написала на сторінці у Facebook.

«Депутати всіх фракцій проголосували за законопроект №6449, який передбачає примусову хімічну кастрацію для тих, хто вчинив злочин сексуального характеру щодо неповнолітніх. Це означає, що Україна стане першою державою у світі, яка перетворить лікування на покарання. Педофілія дійсно є психічною хворобою, яку лікують хімічною кастрацією, але лише в комплексі з іншими методами лікування. Не всі, хто вчиняють насильство над дітьми, мають психічну хворобу, а дослідження свідчать, що лише половина таких злочинів скоєні педофілами.

 

Використання хімічної кастрації як покарання і без згоди є грубим порушенням прав людини, передбачених Конституцією України та міжнародними конвенціями. Якщо цей закон вступить в силу, Україна матиме позови до Європейського суду з прав людини. А відтак, гроші платників податків будуть витрачатися на компенсації ґвалтівникам. Адже вже зараз очевидно, що це буде визнано порушенням прав людини.

 

Велика частина випадків сексуального насильства стається в сім’ях… Американський досвід свідчить, що матері відмовляються повідомляти про злочини через публічність. Вони бояться, що їхній чоловік чи коханець, який ґвалтує дитину, потрапить до реєстру. Через це злочинці залишаються непокараними.

 

Передвиборча маніпуляція. Сподіваюся, що президент не підпише цей закон. Бо лікарі не будуть здійснювати антигуманне “лікування”, яке суперечить їхній професійній етиці», – написала Супрун.

 

Фото: UA/TV

Схожі новини