Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Світові вчені та експерти звинуватили росію у геноциді та намірах знищити український народ
27 Травня, 19:07

Світові вчені та експерти звинуватили росію у геноциді та намірах знищити український народ

Дії росії в Україні дають достатньо доказів, щоб зробити висновок — російські війська чинять злочини, які спрямовані на знищення українського народу.

Про це йдеться у юридичному звіті понад 30 провідних вчених-правознавців та експертів у галузі геноциду, який отримало CNN.

росію вони звинувачують порушенні одразу кількох статей Конвенції ООН про геноцид. Експерти заявляють про серйозний і неминучий ризик геноциду в Україні і підкріплюють свої звинувачення довгим переліком доказів, включно з масовими вбивствами мирних жителів, насильницькою депортацією та нелюдською антиукраїнською риторикою, яку використовують вищі російські офіційні особи.

Доповідь була підготовлена ​​Інститутом стратегії та політики New Lines, американським аналітичним центром і Центром прав людини Рауля Валленберга, що базується в Канаді. Її мають опублікувати 27 травня і надіслати копії до парламентів, урядів та міжнародних організацій по всьому світу.

«Ми зібрали провідних юристів з усього світу, які потім вивчили всі докази і дійшли висновку, що російська федерація відповідає за порушення Конвенції про геноцид в Україні. Це дуже ретельне і докладне вивчення доказів», — наголосив CNN Азім Ібрагім з Інституту стратегії та політики New Lines.

 

Схожі новини