регіональні новини
Написати нам
Світові зірки заспівали на сцені покинутої синагоги у Бродах
05 Серпня, 20:49

Світові зірки заспівали на сцені покинутої синагоги у Бродах

Сьогодні на одній сцені організатори зібрали більше 200 людей в межах фестивалю LvivMozArt. А сам майданчик розгорнули на руїнах синагоги у Бродах – батьківщині письменника Йозефа Рота. Тут святкують його подвійний ювілей — 125 років від народження та 80 років по смерті, повідомляє zaxid.net.

Відкрила свято місцева хорова капела «Бояники». Після них свій скрипковий перформанс показав зірковий митець з Америки Абраам Броди. Цей твір створив спеціально на замовлення фестивалю.

Головна ж подія програми – третя симфонія «Kaddish» видатного американського композитора Леонарда Бернстайна. Понад годину її виконує оркестр «INSO-Львів» та духова капела «Дударик».

«Ми повинні змінити наше ставлення, нашу точку зору. Змінювати себе, якщо хочете вірити. В кожного свій Бог. Але має бути певний діалог, між тим у що ви вірите, і що ви хочете, життя без війни», – каже акторка Сунні Меллез.

Наприкінці симфонії лунає сопрано Пумеза Мацікіза.

«Взагалі я вперше її виконуватиму. Моя партія не така довга, але складна, бо під час співу ти маєш рахувати. Вона більш модернова, ніж та лірична музика, яку я зазвичай виконую», – додає співачка Пумеза Мацікіза.

Місце концерту арт-директорка фестивалю LvivMozArt Оксана Линів обрала навмисно. До Другої світової війни – це була одна з найбільших синагог у Східній Європі.

«Мені дуже хочеться, щоби ця руїна була відновленою або законсервованою, щоби пізніше це був або музей, або галерея, концертний зал чи знову молитовний дім, синагога. Тому що Україна повинна цінувати свою історію, свої пам’ятки архітектури», – прокоментувала диригентка, арт-директорка фестивалю LvivMozArt Оксана Линів.

Також в цей день у Бродах відкрили пам’ятник письменникові Йозефові Роту, який там народився.

  • 0
  • 134
Схожі новини