Свіжі рейтинги зрівняли Порошенка і Зеленського | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Свіжі рейтинги зрівняли Порошенка і Зеленського
24 Січня, 16:39

Свіжі рейтинги зрівняли Порошенка і Зеленського

Якби вибори Президента України відбулися наступної неділі, то більшість виборців майже порівну  поділили би свої голоси між діючим Президентом Володимиром Зеленським і його попередником Петром Порошенко. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Зокрема, серед усіх опитаних респондентів 17,4 відсотка готові проголосувати за діючого Президента, а 15,5 – за лідера «Європейської солідарності».

 

«Різниця у підтримці цих кандидатів у межах статистичної похибки, тобто формально вони «ділять» перше місце», – зазначають соціологи КМІСу.

У лідерах опитування також традиційно Юлія Тимошенко (10,8 %), Ігор Смєшко (7,1%), Юрій Бойко (6,9%), Євген Мураєв (5,1%). Дмитро Разумков та Володимир Гройсман не набирають й 4%.

Партійні симпатії українців опинилися на боці опозиційної «Європейської солідарності». Майже порівну набирають провладна «Слуга народу» (11,6 %) і «Батьківщина» (11,3 %). За ОПЗЖ готові проголосувати 9,8 відсотка опитаних, за партію «Розумна політика» – 6,4 відсотка. Майже стільки ж набирає партія «Сила і честь» – 6,3 відсотка.

Цікаво, що ідею про балотування Володимира Зеленського на другий термін у 2024 році переважна більшість українців не підтримують. І їх кількість у порівнянні з груднем навіть трохи зросла ( з 58,8 до 62,5%).

 

Чи підтримуєте Ви, щоб Володимир Зеленський балотувався на свій другий президентський термін на виборах в 2024 році?

Думка респондентів щодо необхідності проведення дострокових президентських виборів розділилася майже порівну – 47,2 % проголосували за, і 46,5 – проти. Щодо дострокових парламентських виборів, то їх прагнуть 53,6 відсотка опитаних, а проти – 38,9 відсотка.

Додамо, що всеукраїнське опитування громадської думки проводилося упродовж 20-21 січня 2022 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера опитано 1205 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 12%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Відео