Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Священик з Мостиського району перевозив зброю
10 Січня, 16:31
logo-black

Священик з Мостиського району перевозив зброю

Антоніна Сляренко

Священика з повним багажником зброї в автівці затримали працівники поліції в селі Бортятин Мостиського району. Чоловік належить до Російської істинно-православної церкви – вона не є канонічною.

46-річний В’ячеслав Коновалов уродженець Росії. У Бортятині купив собі землю, збудував хату. На подвір’ї спорудив і капличку, де правив служби.

«Це якийсь аферист. Він в селі вже 20 років, певно, мешкає. Але досить дивно себе поводить. Був недавно випадок, коли замовив в одного майстра вікна на будинок. Чоловік зробив, все нормально, а оцей поскладав їх надворі, вони намокли на дощі, почорніли, бо довго стояли. То священик налетів на майстра, щоб переробив, а коли той відмовився, замовив його побиття. З тою зброєю – то взагалі як кіно було. Під вечір його затримували, купа машин поліції було, окружили його машину, світили, щось довго там вовтузились. Казали, затримали його з купою зброї і книгами якимись. Але все так швидко зам’яли. Ніхто про це не говорив і не писав. В нас люди переговорили – та й все. Кажуть, той Коновалов має когось при погонах знайомого, тому все так мовчки відбулось», – розповідає в коментарі LMN мешканець Бортятина Степан, просить не називати прізвища.

Зі слів місцевих мешканців, затримання священника відбулось ще 15 грудня. Він в підряснику керував машиною, де виявили зброю. Інформація набула розголосу лише тепер, коли прокуратура Городоцького району повідомила чоловікові про підозру.

«У підозрюваного було виявлено та вилучено 39 патронів, призначених для стрільби із короткоствольної нарізної вогнепальної зброї, пістолетів Макарова та пістолетів-кулеметів відповідного калібру, 7 патронів, виготовлених шляхом саморобного переспорядження, пістолет, що являється коротко ствольною, нарізною вогнепальною зброєю та ручну наступальну гранату «РГД – 5» з підривником. Затриманий зараз під вартою. За вчинене, йому загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі», – кажуть в прокуратурі.

Мостиським районним судом Львівської області священику обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

«У нас в селі дві парафії – грекокатолицька і православна. Коновалов собі в капличці теж правив свою службу. Якась жінка з Яворова до нього приїздила і ще четверо людей з Судової Вишні. Всі решта служби, кажуть, він у Львові проводив. Своє помешкання бетонним парканом обгородив. Раз як чужа коза йому на подвір’я зайшла, то так з косою за нею бігав і матюкався, що люди мали з чого реготати. От священик», – додає Степан.

Російсько істинно-православна церква, до якої належить затриманий священик, створена на початку 2000-х.

 

ФОТО: dumskaya.net (ілюстративне)

Схожі новини