Священик закликає новорічну ніч зустріти у церкві | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Священик закликає новорічну ніч зустріти у церкві
18 Грудня, 16:48

Священик закликає новорічну ніч зустріти у церкві

Наставник церкви Успення Пресвятої Богородиці, що в селі Страдч Яворівського району, закликає людей позбутися стареотипів в новорічну ніч. Замість гучних застіль провести старий та зустріти новий рік у церкві.

“Ще віяння радянського часу й досі чогось нависає над українцями. Помилково вважаємо, що новорічна ніч – час для наїдків, перепоїв та телевізора. Той, хто випадково проспить у цей час, скоріше, як виключення з правил. Дуже мало людей розуміють, що таку ніч можна провести з більшою користю. Не загадувати бажання під бій курантів з келехом алкоголю, а подякувати Богові за прожитий рік”, – розказує LMN отець Іван Колтун.

Зустріч Нового року в церкві у Страдчі вже традиція. На такі молитовні зустрічі щороку збираються близько 1000 людей. Рівно опівночі, коли традиційно б’ють куранти, у храмі розпочинається літургія. Опісля люди з священиком виходять на вулицю п’ють чай, пригощаються солодощами та канапками, спілкуються. А далі до ранку проходять стації Хресної дороги.

“Зранку роз’їжджаються по домівках. Щасливі, задоволені і зовсім інші. Не одноразово люди потім мені розповідають, що жертвуючи в такий день своїм тілом та часом, потім відчувають себе щасливими впродовж року”, – додає священик.

Відео