Священик зі Самбірщини прибрав цвинтар від пластикових вінків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Священик зі Самбірщини прибрав цвинтар від пластикових вінків
14 Травня, 14:16
logo-black

Священик зі Самбірщини прибрав цвинтар від пластикових вінків

Тетяна Пасічник

Отець Олег Здреник є  настоятелем храму Преподобної Параскевії у селі Вільшаник, що на Самбірщині. У чистий четвер, перед Великоднем, священик разом з парафіянами повністю позбулись пластикових вінків та квітів на місцевому цвинтарі.

У селі діє громадська організація «Ми – це Вільшаник». У ній є чотири відділи: екологія, освіта, волонтерство та соціальна пекарня.

У волонтерів разом з отцем Олегом ще рік тому з’явилась ідея донести до парафіян інформацію про всю шкоду пластику.

 

«У нашій організації є таке правило – ми цілий рік готуємо людей до змін, говоримо, інформуємо, – розповідає LMN отець Олег Здреник. – Я розповідав весь час на проповідях про шкоду пластику, акції різні організовували. Люди спочатку не реагували. Важко перевчити парафіян.  Вони ніби не проти, але діють стереотипи. Люди переживають, що скажуть інші на те, що у їхніх рідних немає вінків. Також в забобони дуже вірять. Один з них – не можна рухати могилу, поки не пройде рік від часу смерті».

Отець використовував різні методи, аби привчити людей до нової звички. Спочатку обіцяв, що відправлятиме лише на могилах без пластику. Та розумів, що не зможе так чинити.

Після довгих розмов отець попросив на своє день народження подарунок – почистити цвинтар від пластику. Люди очистили лише половину.

Священик зрозумів, що треба все брати у свої руки.

 

«Ми зібрались з волонтерами і повністю прибрали цвинтар. Назвали це «Божим вітром», який здув непотріб з гробів. Люди дотримуються чистоти, – каже о. Олег. – Якщо помирає парафіянка, а рідні не знають наших правил і приносять пластикові квіти – у нас є рішення. Ми кладемо вінки разом з людиною у могилу, закопуємо. Мертве – з мертвим. Однак таке рідкість. Люди вже звикли до змін, з’явилось багато живих квітів. Це неймовірна краса».

Також о. Олег Здреник підтримує сортування сміття. Це наступна ідея, над якою працює організація.

«Готуємо людей до сортування вже довго. Інформуємо, проводимо концерти різні. Нещодавно дівчаткам робили плаття зі сміття, і був показ мод. Таким чином за довгий час люди звикнуть і зрозуміють, для чого це потрібно, – додає. – Скоро плануємо зробити народне віче. Там обговоримо тему контейнерів для сміття. Коли пройде рік після початку акції, ми почнемо діяти. Поставимо у різних місцях в селі по три контейнери для сміття. Селяни зможуть сортувати».

 

Фото: з фейсбук-сторінки Олега Здреник.

Відео