Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Святу Варвару в українському вінку намалюють на фасаді будинку
18 Квітня, 20:52
logo-black

Святу Варвару в українському вінку намалюють на фасаді будинку

Тетяна Пасічник

На будинку, що розташований у центральній частині Борислава, місцевий художник Лев Скоп намалює мурал. Його тематику жителі міста обирали разом.

“Винесли на розгляд чотири напрямки: релігійний, нафтовий Борислав, абстракцію та патріотичний. Я дуже хотів зробити патріотичний, але цікаво те, що знайшлось багато людей, які проти. Потім я оцінив для себе ситуацію. Як виявилось, у більшості противників — російські прізвища, – сміється художник. – Дійшли до спільного рішення малювати панораму нафтового Бориславу”.

Третину муралу займатиме панорама, а зверху Лев Скоп намалює святу Варвару в українському стилі. Також два ангели з музичними інструментами. Внизу буде “Райський сад”. Його створять мешканці міста разом. Кожен зможе підходити та малювати квіти самостійно.

“Це моя фішка, я вже практикував таке, це дуже об’єднує людей. Райський сад буде на висоті 1,5 метри. Військові,депутати, волонтери, діти та будь-хто інший докладе частинку душі до муралу, – каже Лев Скоп. – А щодо святої Варвари, то це буде теж класно. Намалюємо український віночок, наш стиль. Я, до речі, україночок найбільше люблю малювати”.

Фарби для роботи оплатить міська рада Борислава.

“Я хотів сам придбати матеріали, але вони наполягли, що куплять. Працюю не дорогими фарбами, тому затрат великих нема. Це натуральні пігменти. Їх розбавляю акриловим водяним лаком і малюю. З часом нічого не вигоряє, не змивається. Ці фарби не дають яскравих кольорів, але це навпаки добре. Я бачу мурал спокійним, стриманим”, – додає художник.

Лев Скоп каже, запланували розпочати роботу в суботу. Однак, все залежить від погодних умов. Час, який витратять на створення муралу, митець точно сказати не може. Каже, робота може тривати як пару годин, так і декілька днів.

Фото: press-centr.com

Схожі новини