Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Святий Валентин не “покровитель закоханих”, – ПЦУ
14 Лютого, 09:16

“Святий Валентин не “покровитель закоханих”, – ПЦУ

Сьогодні, 14 лютого, в Україні та світі відзначають “День святого Валентина”. Закохані пари дарують один одному “валентинки”, а громадські заклади прикрашають свої зали в червоно-рожеві кольори. Православна церква України на своїй сторінці у Фейсбуці розповіла, чи справді святого Валентина можна вважати “покровителем всіх закоханих”.

Православною Церквою вшановується кілька святих з ім’ям Валентин. Ймовірно, що святий, який згадується у масовій культурі 14-го лютого, відомий у церковному календарі як святий Валентин Інтерамський (Італійський). Він жив в італійському місті Терні у III столітті і був страчений 269 року. Пам’ять святого Валентина відзначається і в католицькій, і в православній традиції, однак у різні дати. Католики згадують його 14-го лютого, однак не у загальному календарі, а у “Римському мартиролозі”, православні – 12-го серпня.

“Свято, яке прийнято відзначати 14-го лютого як день закоханих, насправді не відповідає фактам з реального життя святого Валентина. Відповідно до однієї із найпопулярніших легенд, святий Валентин “вінчав закохані пари попри заборону жорстокого імператора Клавдія II”. Нібито правитель вважав, що чоловіки, які не мають дружин та дітей, будуть кращими воїнами. Однак ця легенда містить значну помилку у хронології подій. За часів життя святого Валентина у III столітті взагалі не існувало особливого обряду церковного вінчання. Церква вважала законним той шлюб, що укладався відповідно до громадянських законів і який закріплювався християнами через спільне причастя та оголошення перед членами громади”, – кажуть у ПЦУ.

Папа Геласій канонізував святого Валентина у 496 році і присвятив йому день пам’яті 14-го лютого. Ймовірно, це було зроблено задля того, аби витіснити язичницьке святкування, яке відзначалось у Римі у ті часи та супроводжувалось жертвоприношеннями на честь плідності та материнства. Тож масова культура поєднала вшанування пам’яті християнського святого із язичницькими мотивами, що були поширені раніше. Згодом усе перетворилося на комерцію, спонукаючи купувати подарунки.

“Ми закликаємо присвячувати правдивій любові кожен день. Виявляйте її до ближніх у своїх благих справах, замість того, щоби дарувати символічні матеріальні подарунки один раз у році. Не чекаймо “особливих” дат у календарі, встановлених із сумнівних причин. Лише наповнившись справжньою любов’ю, яка “довготерпить, милосердствує, не заздрить, не вихваляється, не пишається, не безчинствує, не шукає свого, не гнiвається, не замишляє зла, не радiє з неправди, а радіє iстинi” (1 Кор. 13: 4 – 6), ми зможемо її дарувати іншим – безкорисливо та щодня”, – додають у ПЦУ.

Фото: 0352.

Схожі новини