Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Свинина для шиночки має бути світло-рожева»: поради львівського м’ясника
24 Квітня, 18:45
logo-black

«Свинина для шиночки має бути світло-рожева»: поради львівського м’ясника

Юлія Швидко

Напередодні Великодніх свят LMN поцікавилася у львівського підприємця, який займається м’ясом, Василя Корпана, як правильно обрати основну страву святкового столу – шинку. Також він поділився секретом, яке м’ясо добре підійде на ковбасу.

 

«Якщо говоримо про телятинку, яку запікають у духовці, то варто зважати на її колір: м’яско має бути блідо-рожевим, на світлі переливатися. Радив би дивитися, чи воно вологе. Надто сухе м’ясо для запікання не годиться. При натисканні на нього пальцем, маємо відчути пружність. Після натискання у доброму м’ясі ямка повернеться у попереднє положення. На дотик м’ясо має бути прохолодним. У якісної яловичини є білий жир крихкої консистенції. Він не повинен ліпитися, як пластилін. Для ковбаси підходить червонувата яловичина, – розповідає Василь Корпан. – Свинина для шиночки теж має бути світло-рожева. Аби шиночка вийшла м’якенька та смачна, треба м’ясо з молодої свині, якій не більше 8-10 місяців. Щоб не помилитися і не купити польське чи бельгійське м’ясо з тварин, годованих біокормами, варто зважати на товщину сала. Це м’ясо нежирне, сало – 1-1,5 сантиметрів. Також видно по шкірці. На українському продукті вона жовтувата, злегка брудна. Натомість в імпортному – чистенька, біла».

Підприємець каже, що має своїх клієнтів, які заздалегідь замовляють м’ясо.

«Аби не витратити гроші на вітер, покупцям треба діяти за системою СДСПС – свій до свого по своє, – усміхається Василь Корпан. – Перевірений продавець ніколи не зрадить. Хоча зараз перед Великоднем на ринку немає ажіотажу. Якщо раніше на ковбасу купували по 5-7 кілограмів м’яса, тепер беруть два – кілограм яловичини, стільки ж свинини. Багато людей кладуть у кошичок уже готові продукти. Їх вартість перед святами відчутно зросла. На свіже м’ясо ціна практично не змінилася. Якщо місяць тому за кілограм телятини просили 130 гривень, то тепер беремо 140. На десятку зросла ціна й на свинину».

Василь Корпан самостійно готує шинку для великоднього столу. Користується простим рецептом: м’ясо солить, перчить, додає коріандр та залишає на ніч. За температури 180 градусів 1-1,5 години запікає у духовці. Для копчення використовує аналогічний рецепт.

 

Фото з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини