Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Мусять виконувати «план»: на Старосамбірщині продовжуються незаконні вирубки лісів
29 Січня, 19:34
logo-black

«Мусять виконувати «план»: на Старосамбірщині продовжуються незаконні вирубки лісів

Юлія Швидко

Працівники Державної екологічної інспекції у Львівській області провели позапланову перевірку Старосамбірського державного підприємства «Галсільліс». Цьому сприяли постійні звернення активістів та мешканців району через незаконні рубки лісу.

«У ході перевірки поблизу сіл Верхній Лужок та Бусовисько в межах Старосамбірського лісництва «Галсільлісу» виявили незаконну рубку 13 дерев різних порід невстановленими особами. Розмір шкоди, заподіяної лісу, оцінили в 270 658 гривень», – передають екологи.

Матеріали перевірки скерували в обласну прокуратуру.

Натомість активісти-борці з «чорними лісорубами» та «лісовою мафією» не вірять, що після цього випадку припиняться незаконні рубки.

«Ми неодноразово скаржилися екологам про зловживання «Галсільлісу». Але жодного разу не отримали очікуваного результату. Цього разу нарешті провели перевірку, виявили, оцінили. Добре. Але чи справді цих дерев було 13? Здається мені, що їх могло там бути значно більше, – каже LMN депутат Старосамбірської райради, борець за збереження лісів Василь Курій. – Також дивує нахабність працівників місцевого «Галсільлісу». Їх основного керівника затримали, незаконними вирубками зайнялися правоохоронні органи, а вони далі продовжують свою злочинну діяльність. Вони, можливо, й хотіли би зупинитися, але не можуть. Мусять виконувати «план» – нести данину своїм керівникам. Ті ж, в свою чергу, діляться з «покровителями» з обласної ради. А тим зараз особливо гроші потрібні: скоро ж вибори. І нікого з верхів не цікавить, скільки лісників сяде».

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини