Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Син може повністю одужати, але бракує коштів»: мати 4-річного хлопчика зі Стрийщини благає про допомогу
28 Березня, 20:30
logo-black

«Син може повністю одужати, але бракує коштів»: мати 4-річного хлопчика зі Стрийщини благає про допомогу

100 тисяч гривень, стільки коштів потрібно на реабілітацію 4-річного Петрика Стаднишина із села Довголука Стрийського району. У хлопчика аутизм. Мати самотужки виховує трьох дітей. Всі гроші, які є, йдуть на лікування найменшого сина, але щоб дитина повністю одужала, дуже потрібна реабілітація, курси дельфінотерапія. А на це у жінки вже просто ніде взяти коштів.

«До півтора рочки була повністю здорова і дуже чемна дитина. Я з ним могла ходити куди завгодно, вдома давав все зробити. Вже починав говорити. А потім, в якийсь раз, замкнувся у собі. Місцеві невропатологи прописали препарати, але нічого не допомагало. Поїхала з сином до Львова і там нам поставили страшний діагноз органічно психічний розлад з вираженими емоційно вольовими порушеннями аутичного спектру, порушення соціальної адаптації. Приписали лікування», – розповідає Руслана Стаднишин, мати хлопчика.

Жінка каже хворого сина та ще двох хлопців 17 і 16 років виховує самотужки. Чоловік покинув родинну.

«Я вдруге вийшла заміж після смерті першого чоловіка. Від нього двоє старших синів. З другим у нас померла перша дитина. Після того чоловік почав пити і бити мене. А потім, коли народився син і захворів й зовсім пішов з сім’ї. Працювати ніде не можу піти, бо ні з ким залишити малого. Він потребує цілодобового нагляду. Іноді в дитини бувають страшні напади агресії, не завжди вистачає сили самій справитись. Але водночас і бачу ефект від лікування. Син знову почав говорити, рахує до десяти, навіть вчить перші слова англійською. Лікар у Львові, яка веде нас, каже задоволена такими результатами. І навіть дає шанс на цілковите одужання. Пояснює, що в дитини до 6 років формується мозок і якщо за цей час докласти всіх зусиль, мій Петрик може повністю вилікуватись. Радить реабілітацію в Трускавці з дельфінами. Каже синові вона б помогла. Але вона коштує чимало. У хаті навіть нема чого такого продати, щоб взяти такі гроші. Треба 5 курсів пройти, один коштує 20 тисяч гривень. А ще доїзд і проживання», – додає Руслана.

90797712_3625679124170741_674536137234055168_n

Мати звертається до всіх небайдужих з проханням допомогти фінансово на лікування її дитині. Руслані більше немає до кого звернутись.

00-2

«Мені ще мама допомагає, але скільки з тої мінімальної пенсії можна дати. Купить пачку –дві лікарств синові і за це щиро вдячна, бо іноді і на це в мене не вистачає, приходиться до сліз», – каже жінка.

Гроші можна переказувати на номер карточки Приватбанку 5168 7427 2906 9371 (Стаднишин Руслана Михайлівна)

Схожі новини