Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Синютка залучає священиків до агітації за вакцинацію від кору
29 Січня, 12:44
logo-black

Синютка залучає священиків до агітації за вакцинацію від кору

Юлія Швидко 

Голова Львівської ОДА Олег Синютка під час апаратної наради 27 січня дав вказівку, щоби священики на проповідях у церквах закликали батьків вакцинувати своїх дітей від кору.

«Треба звернутися до владик, щоб священики на проповідях також про кір говорили. Зробіть таке повідомлення, щоб ніхто нічого не перекрутив, що ми просто через священиків також звертаємося до людей», – доручив своїм підлеглим Синютка.

Львівські священики по-різному зреагували на таке доручення. Одні погодилися з парафіянами говорити про вакцинацію проти кору.

“Звичайно, якщо є заклики лікарів та влади до вакцинації, то священики теж повинні долучитися. Ми ж дбаємо не лише про духовне, а й про фізичне здоров’я парафіян”, – каже LMN отець Роман Федина із Салезіянського Згромадження св. Івана Боско.

Інші священики відмовляються на своїх проповідях зачіпати тему вакцинації.

«Священик не повинен впливати на вибір людей – вакцинуватися чи ні. Це не входить у його повноваження. Я можу переконувати своїх парафіян, аби охрестили дитину. Також прошу, аби взяли шлюб. Хочу, аби вони сповідалися та причащалися. Якщо настане сумна хвилина, прошу, аби за християнськими нормами поховали покійного. Але я не хочу і не маю права змушувати людей вакцинуватися, чи голосувати на виборах за певного кандидата. Про вакцинацію повинні подбати медичні установи. Переконувати пацієнтів так, аби ті їм повірили», – зазначає отець Андрій з храму у центрі Львова.

Із 1 січня в області на кір захворіло 2 112 осіб.

Фото: умовне

Схожі новини