Ціни на газ, бензин та електроенергію можуть зрости: засідання РНБО про загрози в енергетиці | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Ціни на газ, бензин та електроенергію можуть зрости: засідання РНБО про загрози в енергетиці
03 Червня, 08:03

Ціни на газ, бензин та електроенергію можуть зрости: засідання РНБО про загрози в енергетиці

На засіданні РНБО розгянули найбільші загрози у енергетичній сфері для України.

 

На засіданні РНБО вирішили пошукати ідеї ще два тижні.

Про сказав секретар РНБО Олександр Данилюк.

«Головними проблемами на сьогодні є можливість втрати Україною транзиту російського газу з 1 січня 2020 року і антиукраїнські санкції РФ, які вводяться з 2 червня. Це, можливо, створить серйозні виклики для України. Ми маємо до цього бути готовими. Це обмеження у постачанні дизеля, олив і заборона на постачання нафти. Обсяги пального високі, варіанти диверсифікації існують. Деякі можуть потребувати часу, деякі просто призводять до зростання вартості продукту, приміром бензину», – зазначив секретар Ради.

Мова про те, що Міністерство економічного розвитку Російської Федерації видало дозволи на поставки російського дизельного палива і скрапленого газу в Україну в червні 2019 року, знизивши їх на 30-50% від поточного рівня.

«Очевидно, що країна-агресор планує блокаду нашої труби. Власних обсягів газу не вистачить для підтримання тиску в газотранспортній системі”, – вважає генеральний прокурор Юрій Луценко.

 

В РНБО також були підняті і внутрішні енергетичні проблеми.

«Учасники наради оцінили можливі наслідки запровадження другого етапу повномасштабного ринку електричної енергії з 1 липня. Прем’єр-міністр України запевнив, що уряд має рішення, яке дозволить уникнути збільшення тарифів на електроенергію – незалежно від дати запровадження.

 

У стислі терміни буде виплачено заборгованість із заробітної плати гірникам державних шахт. Уряд має запровадити ефективний механізм оздоровлення ситуації у цій галузі, насамперед – посилення безпеки шахтарів. Також з ініціативи президента буде вирішено питання придбання житла для родини гірника, який загинув на шахті “Лісова”», – повідомив секретар РНБО.

 

Фото: Укрінформ

Відео