«Ситуація контрольована»: у МОЗ розповіли, коли доведеться вводити жорсткий карантин | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Ситуація контрольована»: у МОЗ розповіли, коли доведеться вводити жорсткий карантин
27 Листопада, 12:01

«Ситуація контрольована»: у МОЗ розповіли, коли доведеться вводити жорсткий карантин

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов не вбачає зараз підстав для запровадження жорсткого карантину. Але його непокоїть, що новорічні свята можуть спричинити сплеск епідемії COVID-19. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

«Основною передумовою введення жорсткого карантину буде епідситуація і навантаження на нашу медичну систему. Викликають занепокоєння наші новорічні свята. Так як ми проводимо свята весело і вони передбачають велику кількість контактів між людьми на ярмарках, на святкуванні, на новорічних ялинках… Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом – то можуть бути сплески», – зазначив міністр охорони здоров’я.

Степанов додав, що зараз розраховують на ті карантинні обмеження, які діють на території нашої країни.

«Ефект ми повинні отримати за два-три тижні, після відповідного інкубаційного періоду COVID-19, який складає в середньому 14 днів. Чи спрацювали ті обмеження, які ми ввели, в тому числі карантин вихідного дня?.. На який ефект ми розраховували? На зменшення динаміки захворюваності на COVID-19, щоб зменшити навантаження на медичну систему. Я думаю, вже наступного тижня ми зможемо сказати, чи досягли ми цього ефекту» – сказав він.

Степанов наголосив, що МОЗ опрацьовує різні варіанти, Кабмін готує підтримку для бізнесу на випадок жорсткого карантину. Проте, за його словами, поки що «ситуація контрольована, медична система справляється». Міністр навів такі цифри: 55 886 ліжок уже виділено по країні під COVID-хворих, із них зайнято 27 887 ліжок (49,9%), а з підведеним киснем усього 26 583 ліжка.

Нагадаємо, що 11 листопада Кабінет міністрів скасував адаптивний карантин і запровадив в Україні загальний карантин із «локдауном вихідного дня». Обмеження запровадили до 30 листопада, але не виключали їх продовження й до кінця року.

Фото: з вікритих інтернет-джерел (ілюстративне)

 

Відео