«Так хочеться пару кроків зробити самостійно»: мешканка Сколівщини просить допомоги на реабілітацію | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Так хочеться пару кроків зробити самостійно»: мешканка Сколівщини просить допомоги на реабілітацію
04 Серпня, 14:15
logo-black

«Так хочеться пару кроків зробити самостійно»: мешканка Сколівщини просить допомоги на реабілітацію

Антоніна Скляренко

37-річна Ольга Рожкович із села Козьова Сколівського району, просить небайдужих допомогти їй зібрати 75 тисяч гривень на реабілітацію у санаторії «Модричі», що на Дрогобиччині. Жінці кілька років тому провели операцію на ключовому суглобі. Після цього вона не може самостійно ні встати, ні ходити.

«Моя проблема почалася із раннього дитинства. Мама розповідала, що в 9 місяців мені зробили прививку. Вона дала ускладнення, після неї у мене розвинулось запалення в головному мозку. Лікарі ж взялися лікувати ДЦП. Препарати, які приписали від цього страшного захворювання, підняли мені спастику. Тіло викручувало, я терпіла страшні болі, а от полегшення не було ніякого. Коли мені виповнилось 10 років, до Львова приїздило подружжя лікарів із Америки. Взяли мене тоді на обстеження і виявили, що насправді ніякого ДЦП я не мала. Після запалення мозку залишився шов, його можна було вилікувати за допомогою правильно підібраних препаратів. А от, те чим мене лікували від ДЦП, просто зробили з мене інваліда на все життя», – розповідає Ольга.

Жінка каже, роками терпіла страшний біль, від спастики корчило все тіло, не давало повноцінно рухатись. Але все таки вона себе пересилювала та намагалась ходити.

«Мені було трохи за 30, коли відчула, що щось зі мною не те. Біль просто так пронизував ноги, що вони підкошувались. Розповіла мамі. А та порадила більше рухатись, мовляв, засидиш проблему, потім взагалі не встанеш на ноги. Пам’ятаю кілька разів спустилась з другого на перший поверх у будинку, а потім просто впала. Виявляється багато рухатись було помилкою – в мене стерся клюшовий суглоб, – додає Ольга. – Далі була операція в Києві, але не дуже вдала. Мені поставили штучний суглоб, але встати на ноги я так і не змогла. По пояс у гіпсі мене відвезли на реабілітацію у Великий Любінь, там результату теж не було. А потім хтось порадив санаторій у Модричах. Там за три тижні я вже зуміла самостійно сісти. Це було дуже великим подвигом у моєму випадку».

Реабілітація в Модричах йде жінці на користь, там щоденно і інтенсивно займаються із хворими. У санаторії дали Ользі шанс, що вона і далі зможе ходити самостійно. Для цього потрібно 3-4 місяці реабілітації.

«Збираю гроші хоча б на місяць перебування у цьому санаторії. Там доба коштує 5 тисяч гривень. Трохи відкладала з пенсії, трохи батьки із зарплати, родичі, близькі, по депутатах зверталися. На половину реабілітації зібрали. Ще треба 75 тисяч», – додає.

Ольга розповідає, зараз взагалі не може підвестись з ліжка. У всьому їй допомагають мама, батько та сестра. Жінка дуже мріє одного дня все ж встати самостійною та зробити хоча б пару кроків своїми ногами. Тому просить всіх небайдужих, хто має можливість, допомогти зібрати необхідну суму на реабілітацію.

Кошти можна надсилати на номер карточки: 5167 8032 1011 4430 (Ощадбанк) Ольга Рожкович.

Відео