«Так і не встиг побачити донечку»: мешканців Львівщини просять підтримати петицію про присвоєння звання Героя України Максиму Шендрикову | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Так і не встиг побачити донечку»: мешканців Львівщини просять підтримати петицію про присвоєння звання Героя України Максиму Шендрикову
16 Листопада, 19:00
logo-black

«Так і не встиг побачити донечку»: мешканців Львівщини просять підтримати петицію про присвоєння звання Героя України Максиму Шендрикову

Рідні полеглого Захисника Максима Шендрикова закликають мешканців Львівщини підписати петицію про присвоєння йому звання Герой України (посмертно).

Максим народився у місті Ніжин Чернігівської області. Там він навчався з 1-го по 9 клас. Після цього чоловік вступив у Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною  підготовкою, далі – у льотний факультет Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Проходив Максим військову службу у Новому Калинові, що на Самбірщині. Там він і познайомився зі своєю майбутньою дружиною Юлією. Згодом пара одружилась, і у них з’явився син Артем.

«Він був дуже дбайливим, добрим і чуйним чоловіком та батьком. Син був його гордістю. Максим завжди ходив з ним на футбольний майданчик, де вчив Артема грати у футбол», – ділиться Юлія.

З 2016 року Максим брав участь у бойових діях у зоні проведення АТО/ООС на сході України. Під час проведення рятувальних операцій, ризикуючи власним життям, чоловік евакуйовував поранених з гарячих точок.

Також з 2020 по 2021 рік він брав участь у складі миротворчої місії ООН зі стабілізації ситуації у Демократичній Республіці Конго. Коли у травні 2021 року сталося виверження вулкану Ньїрагонго, Максим евакуйовував місцеве населення та персонал місії у безпечні райони.

За словами дружини, перед повномасштабним вторгненням вони саме планували другу дитину.

«Я завжди говорила Максиму що йому потрібна донечка. Так і сталось. Я завагітніла, і коли пішла на плановий огляд до лікаря, мені сказали, що у нас буде дівчинка. Ми були дуже щасливі», – каже Юлія.

Однак побачити донечку Максимові так і не вдалось. Його життя ще до народження дитини забрала війна.

«З перших днів повномасштабного вторгнення він боронив Україну з неба. Мужньо та самовіддано давав відсіч окупантам, брав участь у боях над Київщиною, Чернігівщиною та Сходом України», – йдеться у тексті петиції.

23 квітня 2022 року Максим виконував бойовий виліт на Сході України, з якого, на жаль, не повернувся. Його вертоліт після виконання бойового завдання збили під Сєвєродонецьком Луганської області.

Підтримати петицію щодо присвоєння йому звання Героя України можна тут.

User Image
Вікторія Михаць
Відео