Так звучить казка: у Львові створили унікальний подкаст | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Так звучить казка: у Львові створили унікальний подкаст
27 Травня, 20:01

Так звучить казка: у Львові створили унікальний подкаст

Студенти Українського католицького університету запустили подкаст «Голоси казки». Це 6 українських казок, озвучених літніми людьми, що мешкають у Львівському геріатричному пансіонаті. Вони опубліковані на платформі Soundcloud та вже доступні до прослуховування. 

«Цим подкастом ми хочемо подарувати відчуття тепла та затишку усім діткам, тому ми сподіваємось охопити якнайбільшу кількість слухачів аби подарувати їм цю можливість. Плануємо реалізовувати це через співпрацю із садочками, в яких буде звучати наш подкаст. Уже маємо домовленості з деякими», – розповідає одна з учасниць команди проєкту Юлія Савчук. 

Створили проєкт у межах навчального курсу «Базові потреби та соціальна взаємодія» на платформі громадської організації «Старість на радість». Курс викладає засновниця та очільниця громадської організації Оксана Бриндзак. 

«Один з принципів у підходах Українського католицького університету – суспільно орієнтоване навчання. У межах курсу я запропонувала студентам створити групові проєкти, які б були корисними для вразливих груп і реалістичним для втілення. Кожна група отримала також ментора. Одна з груп власне виявила бажання зробити щось, що було б цікаве і для літніх людей, якими ми опікуємось, і для малечі. Так з’явився “Голос казки” — це подкаст, створений, щоб передати родинне тепло та затишок української казки усім діткам, незалежно від того, де вони знаходяться. Оповідачами казочок є старенькі люди, яким часто бракує маленьких допитливих вушок», – розповідає Оксана Бриндзак. 

Записували казки у студії в Центрі Шептицького. Літніх людей сюди привезли на таксі. Поміж запусками – частували кавою та солодощами. Студенти також провели для учасників проєкту екскурсію кампусами університету. 

«Для нас запис казок став справжнім святом. До 2020 року ми з пансіонату часом кудись виїжджали. А коли почався коронавірус, а потім і війна – вже то все відмінилось. Тут ми нарешті кудись вибрались, випили кави разом, поспілкувались з молоддю, та ще й в такому гарному місці як Центр Шептицького», – ділиться враженнями пані Олена, мешканка геріатричного пасніонату.  

Відео