«Такі рішення не можуть прийматись кулуарно»: мешканці Стрілківської громади обурені призначенням в.о. директора Нацпарку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Такі рішення не можуть прийматись кулуарно»: мешканці Стрілківської громади обурені призначенням в.о. директора Нацпарку
15 Травня, 19:58
logo-black

«Такі рішення не можуть прийматись кулуарно»: мешканці Стрілківської громади обурені призначенням в.о. директора Нацпарку

У Стрілках сьогодні, 15 травня, відбулись громадські збори щодо кадрових призначень у Національному природньому парку «Королівські Бескиди». Виконуючим обов‘язки директора парку за інформацією людей вже призначили Романа Батючка – особу зі скомпроментованою репутацією серед мешканців громади. Близько сотні людей сьогодні прийшли на збори, бо обурені таким рішенням.

«Цей парк матиме великий вплив на життя нашої громади. Він може принести добрий розвиток у вигляді робочих місць та нових можливостей, а може й не принести. І все це великою мірою залежатиме від того, хто керуватиме цим парком. Важливо, аби ця людина любила цей край, бо професіоналів сьогодні є достатньо – можна бути професіоналом на користь громаді, а можна на користь собі. Тому я завжди наголошую, що з громадою мають рахуватись. Громада має право бути почутою при таких важливих процесах і призначеннях», – зазначив на зборах отець Роман Гром, який молитовно розпочав та завершив слухання.

Основна вимога рішення, напрацьованого на зборах, – враховувати думку місцевих жителів при формуванні природнього парку, здійснювати призначення керівників після проведення громадських слухань чи обговорень. У випадку ігнорування думки людей громада залишає за собою право відстоювати свої інтереси на акціях непокори.

Рішенням зборів також створено Комітет громад «Королівських Бескидів», який представлятиме інтереси громад на робочих зустрічах у Львові та Києві, комунікуватиме з владою. До нього увійшли активісти зі Стрілківської та Старосамбірської громад. Очолив комітет уродженець Галівки, художник, активіст Іван Платок.

«Це рішення ми надішлемо президенту України, головам Верховної Ради, Кабінету Міністрів, міністру захисту довкілля та природніх ресурсів, обласній владі та керівництву Старосамбірської та Стрілківської громад», – зазначає Іван Платок.

За підсумками зборів ініціативна група від громади скерує також відкриті листи міністру захисту довкілля та природніх ресурсів Роману Абрамовському та голові Львівської ОДА Максиму Козицькому.

Фото, відео: LMN.

Відео