Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Такі високі премії? За які заслуги?»: у львівському управлінні юстиції знову скандал
24 Січня, 14:27
logo-black

«Такі високі премії? За які заслуги?»: у львівському управлінні юстиції знову скандал

Юлія Швидко

Державні виконавці Львівщини звернулися листом до Президента України, аудиторської служби, Міністерства юстиції України та до антикорупційних відомств через несправедливі виплати всередині структури. У ньому йдеться, що керівники львівської юстиції у грудні торік отримали заробітну плату, яка в 100-150 разів перевищує щомісячну плату їх працівників.

«В грудні державні виконавці Львівської області отримали заробітну плату в розмірі 2500 гривень. Та не отримали винагороду, заявки про виплати якої подавали останніх чотири місяці. Натомість заступник начальника управління Ігор Титла отримав 347 724 гривень заробітної плати, а начальник управління фінансового забезпечення Орися Мерза  – 280 097 гривень», – йдеться у зверненні.

Львівських правозахисників також обурив факт надзвичайно високих зарплат чиновників. ГО “Народне Антикорупційне Бюро” зобов’язалося контролювати цю ситуацію. Активісти слідкуватимуть за реакцією на неї.

«Президент України неодноразово закликав громадян та громадські організації реагувати на несправедливе співвідношення доходів державних службовців. Маємо надію, що це звернення державних виконавців розглянуть правоохоронні органи на наявність корупційних правопорушень. Якщо буде відповідне реагування, ВІП-чиновники надалі не зможуть влаштовувати своїх на посади. Тим самим перекриється можливість красти кошти, що були інвестовані простими людьми до державного бюджету», – каже LMN засновник ГО “Народне Антикорупційне Бюро» Андрій Петришин.

Юрист зазначає, що високі зарплати у грудні отримали керівники, які є кумами.

«Якщо уважніше роздивитися їх декларації, виникає ряд запитань. Ігор Титла, дохід якого у грудні торік дорівнює 347  724 гривень, за цілий рік задекларував 580 057 гривень. Мерза за грудень заробила 280 097 гривень, а за цілий рік – 553 921 гривень. Що це були за такі захмарні виплати? Такі високі премії? За які заслуги? І чому лише їм?» – додає правозахисник.

Петришин каже, що зараз Ігор Титла претендує на посаду першого заступника начальника Західного міжрегіонального управління юстиції.

«Така проблема є майже в усіх структурах. Але працівники бояться і мовчать. Не варто. Треба бити у всі дзвони. Адже така несправедливість є серйозним порушенням закону. Ми ж в свою чергу підтримаємо усіх, хто виступить проти таких фактів», – говорить Андрій Петришин.

Нагадаємо, що у листопаді торік у Львівському управлінні юстиції уже виникав скандал, коли обирали головного юриста Львівщини. Конкурсна комісія поставила найвищий бал Орисі Мерзі, яка є бухгалтером, а не юристом. Цей факт обурив львівських активістів.

 

 

Схожі новини