«Такого не було ніколи»: випускникам Академії СБУ вручили пам’ятні медалі з ім’ям Івана Баканова | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Такого не було ніколи»: випускникам Академії СБУ вручили пам’ятні медалі з ім’ям Івана Баканова
22 Серпня, 10:52

«Такого не було ніколи»: випускникам Академії СБУ вручили пам’ятні медалі з ім’ям Івана Баканова

Випускникам Академії СБУ вручили пам’ятні медалі з викарбуваним ім’ям голови СБУ Івана Баканова. Таке відбулося вперше в історії незалежної України. Про це пише видання ZN.UA з посиланням на власні джерела в СБУ.

Як повідомляється, пам’ятна «Медаль Баканова» не є відомчою відзнакою, оскільки не входить до числа чотирьох регламентованих нагород СБУ. А це означає, її виробництво не могло здійснюватися за бюджетні гроші.

«Вручали всім випускникам Академії СБУ! Пафос при врученні був такий, ніби вручали від заслуженого, героїчного ветерана українських спецслужб», – зазначає співробітник СБУ у коментарях виданню.

Зауважимо, що під час призначення Івана Баканова на пост голови СБУ у нього не було не лише відповідного досвіду, але й військового звання. В дотримання закону йому були вручені погони лейтенанта.

Видання зазначає, що ні перший Голова СБУ Євген Марчук, ні двічі голова Служби безпеки України, Володимир Радченко, не вдавалися до подібних рішень.

На фото видно, що на аверсі зображено Державний герб України – Тризуб й стоїть напис Ivan Bakanov Ukraine. На реверсі нанесено емблему СБУ та двомовний напис українською й англійською – Служба безпеки України, Security Service of Ukraine.

Випуск такої нагороди обурив екс-міністра оборони Анатолія Гриценка.

«Голова СБУ лейтенант Баканов нагороджує випускників Академії СБУ іменною відзнакою, на якій викарбував власні прізвище та ім’я та ще й англійською мовою. Такого не було ніколи, в жодній із силових структур, при жодному з керівників неспівставного з Бакановим калібру. Що це? 1. Правильний тренд нових облич. 2. Кіч і понти. 3. Манія величі. 4. Інше, вкажіть у коменті?» – написав Гриценко у Facebook.

45-річний Іван Баканов народився у Кривому Розі. У дитинстві жив по-сусідству президентом України Володимиром Зеленським. З 2013 році працював юристом у «Студії Квартал-95». У 2017 році очолив партію «Слуга народу» та штаб Зеленського на президентських виборах. Після обрання Володимира Зеленського президентом Баканов очолив СБУ.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео