Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Танцювали на поромі у Швеції”: випускний за кордоном обійшовся дешевше
28 Червня, 14:55
logo-black

“Танцювали на поромі у Швеції”: випускний за кордоном обійшовся дешевше

Тетяна Пасічник

Випускники львівського ліцею №8 нещодавно повернулись з подорожі. За 5 днів відвідали 4 країни. Таким чином святкували закінчення школи. Кажуть, про кращий випускний годі й мріяти.

“Тему випускного піднімали ще на початку року, адже думати треба заздалегідь, – розповідає LMN випускник Дмитро Лопушанський. -Спочатку обговорювали звичайний випускний у ресторані. Прикинули, приблизно у скільки це обійдеться. Хтось сказав, що тур Європою коштує значно дешевше. Тоді задумались, що дійсно можна менше витратити грошей, але набагато краще провести час. Два одинадцятих класи, наші класні керівники та деякі батьки – ми всі зібрались і поїхали. Звісно, деяким дівчатам хотілось краще побути у розкішних платтях, як зазвичай це відбувається. Та я думаю, після цих п’яти шалених днів вони змінили свою думку”.

Випускники відвідали Вільнюс, Талін, Стокгольм та Ригу. Подорож кожному обійшлась близько у 300 євро. Сніданок та вечеря входили у ціну.

65049049_2323825664539399_4491641695389089792_n
65042990_2323825531206079_6824371045256921088_n

“Окрім звичайних екскурсій, у нас була маленька урочиста частина. Коли прямували з Риги у Стокгольм, на поромі нам організували свято. Ми були у сорочках, дівчата у гарних платтях. Одяг звичайний, без шику. Нас вітали класні керівники. Кожен з учнів сказав кілька слів подяки. Також включили відео про наші шкільні роки. Ми танцювали, слухали музику. Це було дуже красиво”, – каже.

Дмитро впевнений, що ця подорож ще більше згуртувала однокласників.

“Ми й так усі були дружніми, але ця подорож дала своє. П’ять днів проводили разом, ділились емоціями, враженнями, згадували кожну шкільну мить. Як можна проміняти таке на сім годин гуляння у ресторані?” – додає.

Менеджер туристичної фірми “Джумейра”, що знаходиться у Львові, Катерина Кравець розповіла LMN, що з кожним роком випускники все частіше святкують закінчення школи подорожуючи.

“Останні роки тур Європою стає все більш популярним. В тому числі і для випускників. Можна обрати різні подорожі. Бувають навіть за 100-150 євро. Всі повертаються у захваті, адже побачили частинку світу. Ніхто не шкодує. Найбільше обирають таке святкування одинадцятикласники з великих міст: Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ та інших. У маленьких містечках і селах ще поки така тенденція не дуже популярна. Думаю, дуже скоро все зміниться”, – каже Катерина Кравець.

17-річна Наталія Коренчук цьогоріч також закінчила одну з львівських шкіл. Однак свій випускний вона з однокласниками святкувала, як зазвичай – у ресторані.

“Випускний тепер не дешевий. Якщо плануєш святкувати – складай гроші заздалегідь, – переконує Наталія. – Ми збирали три тисячі гривень лише на те, щоб замовити зал, відеооператора, фотографа та музикантів. Окрім того, за плаття я заплатила майже п’ять тисяч гривень. Це вважається ще нормальна ціна. Однокласниці взагалі купляли вбрання за десять, а то й дванадцять тисяч гривень. Взуття, зачіска, макіяж – теж близько трьох тисяч. Тому зараз тратиційний випускний – дороге задоволення”.

Фото: з фб-сторінки Дмитра Лопушанського

Схожі новини