Тарасу Матвіїву посмертно присудили Премію Євромайдан SOS | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Тарасу Матвіїву посмертно присудили Премію Євромайдан SOS
15 Листопада, 09:39

Тарасу Матвіїву посмертно присудили Премію Євромайдан SOS

Волонтер, активіст та учасник бойових дій Тарас Матвіїв родом зі Жидачева став номінантом Премії Євромайдану SOS. Це нагорода, яку вручають тим, хто активно долучився до волонтерського руху в Україні.

Премія не є матеріальною, вона має на меті підтримати волонтерський рух в Україні та показати суспільству його важливість.

“Інтелігент з гострим розумом, широкими поглядами і глибокими думками. Тарас Матвіїв належав до тих Людей, які дійсно мали неабиякий потенціал і прагнення змінювати Україну. У нього було величезне бажання діяти, потреба посвяти справу своїй країні, яку любив понад усе”, – писала про Тараса Матвіїва наукова співробітниця Музею Гідності у Львові.

Додамо, Тарас Матвіїв загинув 10 липня 2020 року під час ворожого мінометного обстрілу поблизу с. Троїцького Попаснянського району на Луганщині. Під час обстрілу витягнув з горілого бліндажу двох побратимів, врятувавши їм життя. У той час, коли Тарас відніс їх у безпечне місце, а сам повертався на позицію, за два метри від нього впала ще одна міна, яка й забрала його життя.

Довідково про Тараса Матвіїва:

Герой України (посмертно), професійний журналіст, активний учасник Революції Гідності, один з ініціаторів створення і координатор Пошукової ініціативи Майдану, волонтер та активіст, громадський діяч. Доброволець окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ». Згодом військовий офіцер Збройних сил України, лейтенант, командир взводу 24 ОМБр.

Активний учасник Революції гідності у складі 3-ї сотні Самооборони Майдану.
Ініціатор та співкоординатор «Пошукової ініціативи Майдану» – організації, що розшукувала зниклих людей під час Революції гідності. Військовий волонтер, член ГО «Українська галицька асамблея», засновник ГО «Народний легіон», активіст руху «Стоп лісоцид»

Був автором або співавтором багатьох мікропроєктів для міста Жидачів та Львівської області – спортивних майданчиків, військових вишколів для молоді, патріотичного фестивалю “Удеч-фест”, благодійних вечорів, ярмарків.

Допомагав родинам полеглих, воїнам, які повернулись з ООС, родинам, переселеним з окупованих територій, політичним в’язням,  сиротинцям Жидачівського району і з прифронтової зони, дітям з обмеженими можливостями (спільнота “Щасливі разом”), пластунам жидачівського “Пласту”. Робив ставку на молодь, тому відвідував навчальні заклади району з лекціями про Майдан, війну на Сході, готував для дітей презентації, виставки, організовував навчання по тактичній медицині та цивільній обороні, а також військово-патріотичні вишколи тощо.

Відео