Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Не можемо дозволити зростання ціни»: у Зеленського обіцяють переглянути тарифи на газ
12 Січня, 10:03

«Не можемо дозволити зростання ціни»: у Зеленського обіцяють переглянути тарифи на газ

Президент Володимир Зеленський поставив завдання уряду: терміново розв’язати питання з тарифами на газ для населення. Про це в понеділок повідомив сайт президента.

У нараді брали участь прем’єр-міністр Денис Шмигаль, тимчасовий виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко, міністри фінансів Сергій Марченко, соціальної політики Марина Лазебна.

«Тарифи на газ для населення мають бути справедливими. Ціна на газ зростає на ринку через погодні умови та інші причини, які склалися в Європі, і ми не можемо дозволити зростання ціни для наших громадян», – заявив Зеленський.

Вітренко представив попередній план суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача.

Рішення, які обговорювалися на енергетичній нараді, передбачають також збереження макрофінансової стабільності, розвиток чесної конкуренції на ринку та допоможуть уникнути фінансового дисбалансу, повідомляє сайт глави держави.

Вже згодом прем’єр Денис Шмигаль заявив, що під час наради в Офісі президента напрацювали два підходи, які “дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення”, Про це він написав у Telegram.

 

 

«Перший підхід – це формування тарифів на газ за формулою “ціна на європейських хабах “мінус” транспортування газу до України”, який пропонує Міністерство енергетики, – пояснив голова уряду. – Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил. Другий підхід, який пропонує державна компанія “Нафтогаз”, – це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить «Нафтогаз». Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців”, – додав він.

Шмигаль також зазначив, що за результати наради з відповідальними відомствами “сформували механізм, який дозволить зменшити ціну на транспортування газу”.

«Нацкомісія з тарифів терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу», – підкреслив прем’єр.

Нагадаємо, з початку 2021 року в Україні зросли тарифи на тепло та електроенергію. Також з 1 січня 17 газорозподільчих компаній підвищили тарифи на послуги. Вчора, 11 січня, у багатьох регіонах України люди вийшли на протести, вимагали знизити ціну на газ.

Схожі новини