Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Тату! Не спалюй листя та сміття. Я задихаюсь”: у Брюховичах борються з паліями сухостою
19 Вересня, 11:09
logo-black

“Тату! Не спалюй листя та сміття. Я задихаюсь”: у Брюховичах борються з паліями сухостою

У селищі Брюховичі піді Львовом люди вирішили радикально боротися з паліями сухої трави. Активісти розвісили банери з написом: “Тату! Не спалюй листя та сміття. Я задихаюсь”, розповіли очевидці у Facebook.

“Я спалюю, мій тато спалював та мій ще дід спалював, а астма у нас в сім’ї спадкова”. У Брюховичах комусь вривається терпець з тими паліями листя та бадилля. Головне “лагідно” попередити, щоб потім не було образ”, – пише очевидець Андрій Боднар.

Селищний голова Брюхович Володимир Думанський каже, що проти паліїв сухостою застосовують різні методи боротьби – приписи, штрафи. Цієї осені порушників поменшало, але вони не зникли.

«Ця боротьба триває вже багато років. Люди розуміють, що роблять шкоду, але не припиняють спалювати суху траву. Вони так звикли. Як і ходити на «червоне» світло – знають, що не можна, але йдуть. Одного року через таке спалювання трави серйозно потерпіла селищна рада – згоріли труби для прокладання до водогону, – розповідає LMN Володимир Думанський. – Це загальноукраїнська проблема усіх населених пунктів, які розташовані поза містом. І її треба вирішувати».

У Брюховичах створили спеціальну комісію, яка разом з екологом «виловлює» порушників. Паліям пояснюють, якої вони завдають шкоди, та штрафують.

Фото: Facebook

Схожі новини