Те, що знищило Москву: військові передали унікальний артефакт волонтерам на знак подяки за допомогу (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Те, що знищило Москву: військові передали унікальний артефакт волонтерам на знак подяки за допомогу (ВІДЕО)
04 Грудня, 14:03
logo-black

Те, що знищило Москву: військові передали унікальний артефакт волонтерам на знак подяки за допомогу (ВІДЕО)

Кришку від пускової установки «Нептун», ракети якої у квітні цього року потопили флагман російського чорноморського флоту крейсер «Москва», українські воїни передали волонтерам на знак подяки за постійну допомогу і підтримку. Найближчим часом цей унікальний і дуже символічний артефакт зможуть побачити українці у різних містах.

Представник фонду «На часі», призер Олімпійських ігор, львів’янин Станіслав Горуна розповів Львівській мануфактурі новин, що волонтерам фонду цю кришку передали військовослужбовці 406-ї окремої артилерійської бригади.

«Це особливий символ для кожного українця, бо знищення цього корабля стало ключовим моментом в цій війні. Це той корабель, який нас тероризував. Той, який послали у відомому напрямку військові острова Зміїний. Його знищення в першу чергу символізує нашу інтелектуальну перевагу над ворогом. Вийшло, що країна, яка фактично не має флоту, відправила на дно флагман іншої», – каже Станіслав Горуна.

Те, що ця кришка належить одній з двох ракет, які 13 квітня успішно випустили з «Нептуна» в напрямку «Москви», підтвердили командир 406-ї бригади та мер Миколаєва. До речі, флагман виготовили саме на миколаївському суднобудівному заводі і спустили на воду у 1979 році, а потопила його миколаївська бригада.

«Це як з Тарасом Бульбою: я тебе породив, я тебе й вб’ю», – каже волонтер.

Станіслав Горуна каже, що не вважає цей символічний артефакт виключно здобутком фонду.

«Насправді це не є нагорода для нашого фонду, це є нагорода для всього українського народу. Напевно було би гарно якби цей справді історичний артефакт опинився в музеї і став експонатом. Ми зараз хочемо розмістити цю кришку у спеціальний скляній коробці і показати у кількох великих містах України», – розповів волонтер.

Відео