“Те, що лісу вирубується наполовину менше, – неправда», – громадського активіста обурив звіт Олега Синютки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Те, що лісу вирубується наполовину менше, – неправда», – громадського активіста обурив звіт Олега Синютки
27 Січня, 14:56
logo-black

“Те, що лісу вирубується наполовину менше, – неправда», – громадського активіста обурив звіт Олега Синютки

Тетяна Пасічник

Вчора, 26 січня, голова ЛОДА Олег Синютка публічно звітував перед громадськістю. Зокрема зазначив, що торік в області на 50% зменшилась кількість незаконних вирубок лісів. Подякував за співпрацю у цьому напрямку начальнику Державної екологічної інспекції у Львівській області Миколі Маланичу.

Громадський активіст організацій “Люди країни” та “Стоп лісоцид” Василь Курій не погоджується з такими даними. Каже, насправді ліс вирубують не менше, а в рази більше.

“Синютка розповів про цифри, які він бачить у документах. Але вони далеко не відповідають дійсності. Державні органи, які мають виявляти масові вирубки, закривають на них очі, – обурюється Курій. – Не раз ми були свідками, як екоінспектори виїжджали на місця незаконних вирубок і нараховували в десятки разів менше пеньків, ніж є насправді. Нещодавно у Старосамбірському районі вони виявили 68 зрубаних дерев. В той час, коли ми, активісти, тільки за півдня нараховували 300. Там, де є сотні мільйонів гривень збитків, екоінспектори нараховують 2 мільйони. Тому звідки у Синютки може взятися правдива цифра? На обласному рівні проблему масових вирубок не вирішують і замовчують. Ні для кого не секрет, що комунальне підприємство обласної ради “Галсільліс” працює без лісовпорядних документів. А по селах й далі діють незаконні пилорами».

Василь Курій наголосив, що насправді поменшало не незаконних вирубок, а коштів, які надходять у бюджет країни від реального продажу деревини.

Під час звіту Олег Синютка також заявив, що часто незаконними вирубками займаються місцеві мешканці. Вони нібито вважають, що мають на це право.

“Так можна розкрадати заводи, комбінати та списати на місцевих жителів, якщо ці об’єкти не охороняти, – каже Курій. – Місцеві вирубують ліси, бо їх залучили до злочинних схем лісгоспів. Про ці схеми знає і місцева влада, і органи, які повинні охороняти ліс. Своєю бездіяльністю сприяють подальшому скоєнню злочинів».

Відео