«Те, що вкрадено у львів‘ян, треба повернути», – Ірина Моряк | Львівська мануфактура новин
«Те, що вкрадено у львів‘ян, треба повернути», – Ірина Моряк
10 Лютого, 17:08
logo-black

«Те, що вкрадено у львів‘ян, треба повернути», – Ірина Моряк

На вулиці Дорошенка, що в самому центрі Львова, стартували підготовчі роботи до будівництва нового готелю. Сьогодні робітники вже знесли приміщення МАФів, що були тут раніше. Зараз будівництво є погоджене міською радою, проте сама земля дісталась теперішнім власникам незаконно, переконані в Українській галицькій партії.

«У далекому 2009 році ухвалою Львівської міської ради цю ділянку надають в оренду ТзОВ “Солодка вишиванка” для будівництва торгового центру. Через 10 років міська рада продовжує договір оренди з ТзОВ, кінцевим бенефіціаром якого є Данчевська Леся Володимирівна, ще на 5 років», – розповідає голова Політради Ірина Моряк.

За її словами, далі відбувається найцікавіше: на сесії ЛМР 25 квітня 2019 року один з депутатів вносить пропозицію віддати ділянку у приватну власність, яка до цього була у користуванні.

«Сорока трьома голосами «За» обранці Львова безоплатно віддають ділянку за кілька мільйонів гривень у приватну власність ОСББ “Свободи 11”, яке немає нічого спільного із адресою Дорошенка, 2. Кінцевим бенефіціаром цього ОСББ є депутат Львівської міської ради, член фракції БПП Григорій Петрович Козловський. В результаті бюджет міста не отримує ні копійки від відчуження ділянки в самому серці міста Львова!», – зазначає Ірина.

Далі ОСББ “Свободи 11” позичає понад 7 мільйонів гривень під заставу ділянки на вулиці Дорошенка у доньки Григорія Козловського Софії Максимець та у Лесі Данчевської. Після того, як ОСББ не спромоглось віддати борг донька забудовника, депутата ЛМР та власниця “Солодкої вишиванки” стають власниками ділянки на вулиці Дорошенка, 2.

«Далі відбувається “просування” дозвільних документів для спорудження готелю, де є очевидні фальсифікації та порушення процедур. Частина рішень виконавчого комітету ЛМР з цього питання просто відсутні у публічному доступі, порушуючи норми Закону “Про доступ до публічної інформації”. Вникнути у цю схему пересічному львів’янину дуже важко, але для цього й існують представники громади у Львівській міській раді, які не вступають у змови з недобросовісними забудовниками», – зазначає Ірина.

Моряк наголошує, що фракція Української Галицької Партії в ЛМР ще не сесії 25 квітня минулого року єдина виступила категорично проти прийняття цього рішення.

Сьогодні УГП скеровувала звернення до Державного бюро розслідувань, Генеральної прокуратури, Прокуратури Львівської області, Начальнику Головного управління національної поліції Львівської області, щоб ці інстанції перевірили законність рішення міської ради.

«Очікуємо від правоохоронних органів об’єктивної оцінки схеми відчуження земель громади Львова. Те, що вкрадено у львів’ян, потрібно їм повернути», – підсумовує Ірина.

  • 0
  • 422
Відео