Телеканали Медведчука отримували гроші з окупованих територій | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Телеканали Медведчука отримували гроші з окупованих територій
03 Лютого, 14:02

Телеканали Медведчука отримували гроші з окупованих територій

Телеканали “112”, “ZIK” і “NewsOne”, пов’язані з кумом президента РФ Володимира Путіна Віктором Медведчуком, фінансуються з компанії в окупованому районі Луганської області. Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на джерела в РНБО та СБУ.

Фінансування йде з ООО “Торговый дом “Донские угли”, куратором якого є Медведчук.

ЗМІ повідомляє, що правоохоронці встановили – кошти від “Торговый дом “Донские угли” частково скеровуються для фінансування деструктивної діяльності телеканалів “112”, “ZIK” і “NewsOne”.

Телеканали здійснюють системну діяльність, спрямовану на реалізацію вигідних Росії наративів щодо легалізації військової агресії на Донбасі та легітимізації окупації Криму, а також на дискредитацію внутрішньої та міжнародної політики України.

Правоохоронці також підозрюють, що представники “Донских углей” разом з ДП “Торговий дім “Східний Енерго-Альянс”, “Міністерством доходів і зборів ЛНР” та іншими незаконними утвореннями створили злочинний механізм придбання кам’яного вугілля, видобутого в окупованих районах Луганської обл, його реалізації енергогенеруючим компаніям РФ із сплатою до “бюджету” бойовиків. Та подальшого використання отриманих прибутків для терористичних актів, а також підтримання діяльності “ЛНР”.

З огляду на все це СБУ 2 лютого відкрила кримінальне провадження за статтею “Фінансування тероризму”.

До слова, у Європейському Союзі вже встигли схвально відреагувати на санкції проти телеканалів кума Путіна Медведчука, правда, поки у неофіційній реакції.

Як повідомляє кореспондент “Європейської правди”, про це заявив голова представництва України при ЄС Микола Точицький на засіданні комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 3 лютого.

“Вже сьогодні, починаючи від самого ранку, і з вчорашнього вечора, надзвичайно схвально поставилися у Єврокомісії і Службі зовнішніх дій до вчорашнього рішення Ради національної безпеки по наших санкціях. Це поки що неофіційна реакція, однак я думаю, що в ході візиту прем’єр-міністра до Брюсселя ми почуємо і офіційну. Важливо правильно все це позиціонувати”, – зазначив Микола Точицький.

У свою чергу президент Зеленський заявив, що санкції щодо телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука ухвалили одразу після того, як зафіксували підстави для цього.

“Колегіальне та юридично вмотивоване рішення про санкції щодо фізичної та юридичних осіб ухвалено одразу після того, як були зафіксовані та обговорені конкретні підстави для цього”, – йдеться на сторінці президента у ФБ.

Зеленський подякував членам Ради національної безпеки і оборони “за відповідальну та швидку реакцію”.

Також він висловив вдячність представникам громадянського суспільства, які підтримали рішення РНБО.

За словами Зеленського, “відверта та маніпулятивна пропаганда має отримати жорстку реакцію суспільства”.

Президент додав, що робота СБУ також заслуговує на окрему подяку.

Відео