Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Тепер за шість незаконно зрубаних дерев можна потрапити під суд
16 Травня, 19:53
logo-black

Тепер за шість незаконно зрубаних дерев можна потрапити під суд

 

Наталія Павлишин

 

Сьогодні, 16 травня, Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів». 25 квітня 241 голосом його підтримала Верховна Рада України.

Редакцію закону розробила ініціативна група народних депутатів спільно з представниками різних громадських організацій, зокрема Всесвітнім фондом природи WWF Україна.

Тепер, згідно з новою редакцією закону, кримінальна відповідальність загрожує за незаконну вирубку, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, якщо шкода була завдана на суму 19 210 грн.

 

«На практиці кримінальна відповідальність за незаконну порубку лісу наступала за збитки в 7-10 тисяч грн, а з 1 січня 2019 року розмір заподіяної матеріальної шкоди повинен був становити вже не менше 1 921 000 грн — це 500 дерев або гектар лісу», — пояснює LMN юрист Володимир Рибалко.

Правник також підкреслив, що така ситуація призвела до масового незаконного закриття кримінальних проваджень за порубку лісу на різних стадіях процесу. Нові кримінальні провадження за ст. 246 КК України не реєструвалися. Прокуратура Львівської області звітувала про зменшення незаконних порубок лісу в області в 6 раз. І це при тому, що кількість незаконних рубок, за словами експертів, значно виросла. До прикладу, в одному гірському селі наприкінці березня за один день, до того ж у вихідний, вивезли 33 лісовози деревини.

 

Ці законодавчі зміни призвели до того, що на практиці за аналогічних фактичних обставин справи приймаються різні рішення. Одні суди ухвалювали обвинувальні вироки, інші – звільняли підсудних від кримінальної відповідальності у зв’язку з набранням чинності закону, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою.

«Прийняття 25 квітня 2019 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів» беззаперечно є правильним і вкрай необхідним. Цим Законом понизили планку кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу у 100 разів. Тепер кримінальна відповідальність наступатиме якщо сума збитків сягне 19 200 гривень — достатньо буде шести незаконно зрубаних дерев», — додає Володимир.

 

«Ми чекали цього Закону. Адже Львівщина вирізана вщерть. Тож тепер продовжуватимемо стежити за дотримання правопорядку. Та все ж замало лише прийняти Закон, треба, щоб чесно діяли суди, прокуратура і поліція», — наголосив активіст Громадського руху «Стоп Лісоцид» Василь Курій.

Схожі новини